PILNE! Austria wysyła WOJSKO na granicę! Kolejne państwo wypowiada posłuszeństwo Unii?! (FOTO)

Media informują o gwałtownych ruchasz Austriaków. Wszytko związane z ostatnim dramatycznym apelem Włochów – nie radzą sobie z wciąż rosnącą falą migracji, zagrozili że przestaną przyjmować kolejnych uchodźców i zaczną zawracać statki z włoskich portów.

Sytuacja robi się naprawdę nieciekawa. Kolejne państwa zaostrzają kontrole na granicach lub po prostu je zamykają. Teraz zdecydowane ruchy wykonuje Austria.

Republika Austrii nie zgodziła się na narzucane z góry przez Unię Europejską „obowiązkowe kwoty uchodźców” w związku z projektem relokacji. Aby w sposób skuteczny chronić swoich granic i uchronić Austriaków od niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą wpuszczenie imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki, władze zdecydowały się na postawienie swojej armii w pełnej gotowości.

To co zamierzają zrobić zostało wprost powiedziane przez ministra obrony Austrii Petera Doskozila w rozmowie z Kronenzeitung.

– Spodziewam się, że kontrole graniczne wprowadzone zostaną bardzo prędko – powiedział.

Słowa te potwierdza inny minister rządu. Podkreśla, że rozpoczęte już działania są niezwykle potrzebne i jak najbardziej słuszne.

Do Tyrolu już zostały wysłane 4 wozy opancerzone. W stan najwyższej gotowości postawiono 750 żołnierzy. W razie sygnału, gotowość bojową osiągną w ciągu maksymalnie 72 godzin.

Najbardziej zaniepokojone są Włochy. MSZ stwierdziło, że czuje się opuszczone przez wspólnotę europejską w momencie kryzysu. Obawia się, że zamknięcie granic austriackich i postawienie na nich wojska przyniesie jeszcze większe straty i wzbudzi dodatkowy niepokój.

Włoskie MSZ w związku z tymi ruchami wezwało ambasadora Austrii do złożenia wyjaśnień.

– Europa nam nie pomaga, Austria histeryzuje, a Francja się myli, bo uchodźcy ekonomiczni też potrzebują pomocy humanitarnej – powiedział Mario Giro, wicepremier Włoch.

Pikio/Gazeta.pl

 


UDOSTĘPNIEŃ