Pierwsza WPADKA podczas wizyty Donalda Trumpa! Na Pałacu Kultury wyświetlili obrażający go napis! [WIDEO]

Od początku wiadomym było, że w Polsce nie wszyscy cieszą się z wizyty Donalda Trumpa w stolicy. Nikt jednak nie spodziewał się tak dużej akcji, która miała na celu pokazać przywódcy jednemu z najpotężniejszych miast, że nie jest u nas mile widziany przynajmniej przez tą jedną grupę ludzi. Sprawcą zamieszania jak się okazało – jest organizacja Greenpeace Polska.

Na Pałacu Kultury i Nauki, z pomocą projektowa, wyświetlili ogromny napis „No Trump, Yes Paris”.

– Z okazji przyjazdu prezydenta Trumpa przygotowaliśmy specjalne powitanie – oznajmili w prześmiewczym tonie członkowie organizacji.

Greenpeace protestuje przeciwko polityce Stanów Zjednoczonych i samego Donalda Trumpa. Chodzi tu przede wszystkim o decyzje i działania jakie mocarstwo popełnia w sprawie klimatu.

Nazywają ją polityką antyklimatyczną. Aktywiści Greenpeace przypominają, że USA wycofało się z porozumienia paryskiego, które dotyczyło właśnie ochrony klimatu na Ziemi.

Nie obyło się bez wpadek po stronie Greenpeace, bowiem działacze na wyświetlenie hologramu wybrali tą stronę budynku, której Donald Trump nie miał szans zobaczyć. Trasa przejazdu prezydenta biegła z drugiej strony budynku. Pewnym jest, że i tak się dowie o tej prowokacji chociażby z relacji mediów.

Donald Trump tuż po odbyciu wizyty w Polsce, będzie kierował się od razu do Hamburga na szczyt G20.

wSedno24.pl

Pikio/YouTube

 


UDOSTĘPNIEŃ