MOCNA deklaracja Trumpa! „Jestem gotowy użyć BRONI NUKLEARNEJ!” Żarty się skończyły!

Żarty się skończyły. W tym przypadku Stany Zjednoczone nie zamierzają przebierać w środkach. Dziś USA, Japonia oraz Korea Płd. wydały wspólny komunikat, w którym poinformowały, że prezydent Donald Trump potwierdził, iż jego kraj jest gotowy bronić sojuszników przed Koreą Płn. przy użyciu pełnych możliwości konwencjonalnego i nuklearnego arsenału Ameryki.

W komunikacie wydanym podczas szczytu G20 Japonia, USA i Korea Południowa wezwały wszystkie państwa sąsiadujące z Koreą Północną, by podjęły dalsze wysiłki mające zmusić Pjongjang do zarzucenia prowokacji i gróźb.

Oświadczenie potępia ostatnią próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), jaką podjęła Korea Północna i określa ją jako „poważną eskalację” napięć. Autorzy komunikatu zapowiadają wywarcie „maksymalnych nacisków” na to państwo, by przeciwdziałać zagrożeniu, jakie stanowią jego zbrojenia nuklearne.

Przywódcy USA, Japonii i Korei Południowej apelują też o jak najszybsze przyjęcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej prowokacje Pjongjangu i nakładające kolejne sankcje na tamtejszy reżim.

Korea Północna ogłosiła kilka dni temu, że przeprowadziła pierwszą udaną próbę ICBM. Zdaniem niektórych ekspertów nowy pocisk ma zasięg ponad 8 tys. km, czyli mógłby uderzyć w terytorium USA.

PAP/Pikio/Niezależna


2 komentarzy do “MOCNA deklaracja Trumpa! „Jestem gotowy użyć BRONI NUKLEARNEJ!” Żarty się skończyły!

 • 8 lipca 2017 o 20:21
  Permalink

  Przeciez USA w piec minut moze zestrzelic KAZDA rakiete wystrzelona z Korei Polnocnej!!Wiec po co ta BLAZENADA??????

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2017 o 10:21
  Permalink

  PREZYDENT TRUMP jak zwykle zajmuje pozycje logiczna i stanowcza : nallezy rzeczywiscie ostro zareagowac na KOREE POLNOCNA -nie przestrzegajac ostrzezen robi dalej ,co chce -sama sie prosi o reakcje TRUMPA -BRAWO PREZYDENCIE -KOMUNISCI NIE BEDA RZADZIC W 21 WIEKU I NIECH TACY NIE BEDA PEWNI ? ZE NATYCHMIAST W ICH OBRONIE STANA RZESZE -GLUPICH NIE MA ,sami sie rodza ……

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ