BRAWO! Tylko JEDEN przywódca nie założył wpinki G20! Wiecie już który?

Szczyt G20 już za nami. Temu niezwykle ważnemu wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Padło mnóstwo mocnych deklaracji. Wszystko w cieniu rozrób, jakie zorganizowali antyglobaliści w Hamburgu, zgłaszając swój sprzeciw wobec niektórych decyzji przywódców państw zaproszonych na G20.

Organizator szczytu podarował zgromadzonym reprezentantom, specjalnie na tę okazję przygotowane wpinki do marynarek. Z założenia miały one symbolizować jedność oraz poparcie dla idei głoszonych podczas szczytu G20.

Podczas gdy wszyscy ochoczo wpinali sobie w odzież ten drobny upominek, jeden z przywódców postanowił się wyłamać i nadal dumnie nosić symbol swojego państwa. Ten drobny aczkolwiek wymowny gest nie umknął mediom.

Zapewne większość z was od razu o nim pomyślała. Tak – to był Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych.

Już od czasów kampanii wyborczej, gdy wyścig o fotel prezydenta USA jeszcze trwał, Trump wielokrotnie powtarzał, że ponad wszystko, stawia interes swojego kraju na pierwszym miejscu. Tym gestem to potwierdził.

Pozostałym politykom, nie tylko tym, ale wieloma innymi gestami pokazał i uświadomił, że jego obecność na szczycie G20 ma właśnie taką rolę – przede wszystkim USA i obywatele.

wSedno24.pl

źródło: Pikio.pl/Twitter


UDOSTĘPNIEŃ