GIGANTYCZNA wpadka „New York Times’a”! CYRK! Myślą, że Andrzej Duda to…

Pewnie nie o takiej sławie marzyła polska głowa państwa po spotkaniu z Donaldem Trumpem. Co prawda okazuje się, że zdjęcie polskiego prezydenta ściskającego dłoń prezydenta USA trafia na czołówki takich pism jak „The New York Times”, ale… Andrzej Duda występuje tam podpisany jako Władimir Putin.

Renomowanemu nowojorskiemu dziennikowi taka nieco kompromitująca wpadka naprawdę się przytrafiła. Co od razu wyłapali użytkownicy Twittera. Właśnie w tym serwisie społecznościowym relację ze spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem „The New York Times” promował tytułem informującym, iż prezydent Rosji wygrał to starcie z amerykańskim prezydentem i zaskakującym zdjęciem.
Tam faktycznie widzieliśmy Trumpa, ale ten Putin był jakby nieco wyższy, młodszy i mniej pewny siebie niż zwykle…

Bild auf Twitter anzeigen

Po tym, gdy internauci zwrócili uwagę, iż rzekomy Władimir Putin ze zdjęcia nie przypomina znanego ze swej specyficznej aparycji na całym świecie prezydenta Rosji, na stronie internetowej „The New York Times” zdjęcie zostało zamienione na właściwie, a tweet z wpadką skasowano.

Dla części internautów – w tym wielu pochodzących z Polski – to wszystko stało się jednak świetną okazją do oskarżania dziennika o tworzenie tzw. fake news.

naTemat/Pikio

 


UDOSTĘPNIEŃ