PILNE! Epidemia dotarła już do Europy! Groźna choroba ATAKUJE!

Według najnowszych danych WHO Włochy i Rumunia znajdują się w pierwszej dziesiątce krajów dotkniętych odrą na świecie. Do fatalnej sytuacji przyczyniły się ruchy antyszczepionkowe. W swoim raporcie z czerwca tego roku WHO podaje, że we Włoszech odnotowano 2512 nowych przypadków odry, a w Rumunii – 1969. Włochy plasują się na 7. miejscu, zaś Rumunia na 9.

Epidemia odry trwa w Rumunii od początku 2016 roku. Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC) między styczniem 2016 a czerwcem 2017 odnotowano tam aż 7491 przypadków odry – 31 skończyło się śmiercią.

Od początku 2017 roku do 4 lipca we Włoszech zachorowało 3346 osób, dwie zmarły. Ponad 90 procent zachorowań było spowodowanych brakiem szczepienia lub niedostatecznym zaszczepieniem (brakiem tzw. dawki przypominającej). Raporty ECDC podają, że od stycznia 2016 w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego zgłoszono ponad 14 tysięcy przypadków zachorowań na odrę.

Niechęć do szczepienia dzieci podsycają aktywne ruchy antyszczepionkowe (w Polsce to przede wszystkim kontrowersyjny STOP NOP). Zwolennicy tego rodzaju poglądów utrzymują, że szczepionki powodują wiele różnych chorób, między innymi autyzm. Teza o poszczepiennym autyzmie została wysunięta w 1998 roku przez (byłego już) doktora Andrew Wakefielda, a następnie obalona przez środowiska naukowe. Okazało się, że Wakefield badania sfałszował; nie znaleziono żadnych dowodów na to, że szczepionki powodują autyzm.

Fakt.pl


3 komentarzy do “PILNE! Epidemia dotarła już do Europy! Groźna choroba ATAKUJE!

 • 11 lipca 2017 o 17:04
  Permalink

  Stop NOP nie jest antyszczepionkowym ruchem! Przestańcie kłamać, bo to sie robi wkurzające. Oni chcą tylko, żeby rodzice mogli decydować o swoim dziecku, żeby nie byli surowo karani za to, że chcą dobra dziecka i boją się NOP-ów. Żeby w razie powikłań poszczepiennych nie zamiatać sprawy pod dywan, tylko pomóc! POd względem szczepień nie żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy okłamywani przez lekarzy, przez ministerstwo „zdrowia”, NIL, Sanepid itd. Dziennikarzyny, zamiast się dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi nieszczepiącym rodzicom piszą co im się każe, bezmyślne szczeżuje … O odrze też sobie poczytajcie – choroba wieku dziecięcego, którą każdy powinien przechorować, żeby mieć dożywotnią odporność. Więcej jest powikłan po szczepionce MMR, niż samej chorobie, tylko, że u nas się kłamie na ten temat. A, szkoda gadać, wyglądałoby że to od dziennikarzy powinniśmy sie dowiadywać prawdy, ale oni też KŁAMIĄ, jak wszyscy. SZKODA

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2017 o 22:37
  Permalink

  Ola BOGA ! szybciutko szczepcie się! chyba nie chcesz ryzykować ?! ŻAAAaaAAART. Uwielbiam jazdę na krawędzi 😀

  Odpowiedz
 • 8 sierpnia 2017 o 15:08
  Permalink

  Bzdury z tą odrą, moje dzieci chorowały wszystkie tylko raz i mają spokój na całe życie. Nie wiem po co szczepić. naturalne łagodne przechorowanie odry uodparnia najlepiej, całkiem naturalnie. Tak było też z świnką, grypą. I spokój. Po co ryzykować szczepionką, w której nie wiadomo jeszcze jakie cholerstwo jest. Żaden producent nie zapewni nas że nie ma tam innych zanieczyszczeń.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ