Kaczyński „dostał w twarz”. Oto kto wykupił domenę Repolonizacja.pl

O tym, że Niemcy jak ognia boją się repolonizacji mediów w Polsce wiemy wszyscy. Do tej pory swobodnie uprawiali swoją agitację na terenie naszego kraju, mając we władaniu blisko 80 proc. największych gazet i portali „informacyjnych”.

Po tym, jak rząd Beaty Szydło zapowiedział walkę z fake newsami i wyrównanie szans polskich wydawców medialnych w walce z niemieckimi gigantami, nasi zachodni sąsiedzi i neoliberalna opozycja w Polsce podnieśli prawdziwe larum.

Choć jesteśmy najbardziej „skolonizowanym” medialnie krajem w Europie, to politykom takich partii jak PO czy Nowoczesna nie przeszkadza to twierdzić, że ograniczenie udziałów obcego kapitału w polskim rynku wydawniczym to – uwaga – „atak na wolność i niezależność mediów”.

Jak widać, działania zapobiegawcze podejmują też sami Niemcy. Dziś nad ranem coś mnie tknęło i, z czystej ciekawości, postanowiłem sprawdzić, czy coś – a jeśli tak, to co – znajduje się pod adresem internetowym Repolonizacja.pl

To cię zainteresuje: Opłata paliwowa to była zasłona dymna! W nocy PiS wykonał NIEOCZEKIWANY ruch!

Adres repolonizacja.pl przekierowuje na stronę – o ironio – niemiecką! Mało tego. Rzeczony portal www.taz.de publikuje treści informacyjne o tematyce politycznej. Czysty przypadek, żart, a może celowe działanie? Przecież tę domenę ktoś musiał opłacić i nadać jej przekierowanie na taz.de

Jak to możliwe, że słowo „repolonizacja”, niemal jednoznacznie od kilkunastu co najmniej miesięcy kojarzone z inicjatywą Polaków walczących z dominacją niemieckich mediów w naszym kraju, zostało umieszczone w domenie przekierowującej na portal właśnie niemiecki? I to nie byle jaki. Na pierwszy rzut oka widać – np. po tym, że wykupuje informacje z agencji prasowych – że nie jest to pierwsza lepsza stronka. Wiele wskazuje na to, że jakiś cwaniaczek zza zachodniej granicy celowo wykorzystał polskie słowo.

To cię zainteresuje: Opłata paliwowa to była zasłona dymna! W nocy PiS wykonał NIEOCZEKIWANY ruch!

newsweb.pl/Pikio.pl


UDOSTĘPNIEŃ