Prezes fundacji łączka: Liczymy na to, że uda się sprowadzić do Polski Stefana Michnika!

W poniedziałek miała miejsce uroczystość pożegnania ostatnich ofiar komunistycznego terroru .
Szczątki odnalezione w kwaterze Ł i Ł II cmentarza wojskowego przez Biuro Poszukiwań i identyfikacji IPN,  zostały przewiezione karawanem na cmentarz północny .

 

 

W liście Prezydenta Andrzeja Dudy odczytanym przez podsekretarza stanu w kancelarii Prezydenta RP Wojciecha Kolarskiego na ”Łączce”.

 

Nadszedł moment historyczny: dzisiaj kończą się tragiczne dzieje powązkowskiej „Łączki”, które trwały ponad 70 lat. Oto ostatnie szczątki ofiar terroru komunistycznego, pochowane tutaj pod osłoną nocy w bezimiennych dołach śmierci, zostają wyprowadzone z kwater „Ł” i „Ł II” Cmentarza Wojskowego” –  Napisał Prezydent RP. Andrzej Duda

Szczątki czekają teraz na identyfikację. Przedstawiciele stowarzyszenia Łączka mają nadzieję, że prowadzone śledztwa i badania doprowadzą do wykrycia sprawców zbrodni i jej współuczestników którzy za swoje działania zostaną rozliczeni i nie pozostaną bezkarni .

Podczas poniedziałkowego wywiadu w TVP info prezes fundacji łączka Tadeusz Płużański powiedział, że komunistyczni zbrodniarze nadal chodzą z podniesioną głową , często cieszą się świetnym zdrowiem i wysokimi emeryturami.
Liczymy na to, że uda się sprowadzić do Polski Stefana Michnika – stalinowskiego sędziego wojskowego” – mówił Płużański

wciąż ujawniane  ujawniane są nowe informacje dotyczące Stefana Michnika.
Aresztowanie Stefana Michnika podczas jego pobytu na terytorium Królestwa Szwecji, okazało się jednak niemożliwie.

Sąd Rejonowy w Uppsali 15 listopada 2010 roku uznał, że przestępstwa zarzucone S.Michnikowi zgodnie z prawem Szwedzkim uległy przedawnieniu i oddalił wniosek .

Michnik poszukiwany jest listem Gończym, aresztowanie S. Michnika jest teraz możliwe tylko wtedy gdy opuści granice Szwecji .

 

 

 

 

 

 

 

 


UDOSTĘPNIEŃ