Druzgocące wiadomości dla rodziców małej Maddie… To już PEWNE!

Scotland Yardowi kończy się czas na odnalezienie Maddie McCann. Według informacji „Mirrora” policja nie ma już pieniędzy na kontynuowanie śledztwa w sprawie zaginięcia dziewczynki. W maju minęło 10 lat od jej tajemniczego zniknięcia. W sumie na jej poszukiwania rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył 12 mln funtów.

Policja metropolitalna otrzymała dodatkowe 85 tys. funtów (około 407 tys. zł) na przedłużenie śledztwa w sprawie Maddie McCann. Budżet na prowadzenie dochodzenia skończy się pod koniec września. Wówczas sprawa zostanie prawdopodobnie zamknięta.

Prowadzący ją detektywi niechętnie wypowiadają się na temat tego, co udało im się do tej pory ustalić. Komisarz Mark Rowley tłumaczył to tym, że nie chcą psuć pracy strony brytyjskiej i portugalskiej poprzez „rozsiewanie informacji”.

– Posiadamy pewne przemyślenia w kwestii tego, co uważamy za najbardziej prawdopodobne i dążymy w tym kierunku – wyjaśnił.

Rodzice Maddie, wciąż mają nadzieję na to, że ich córeczka odnajdzie się żywa. Dziewczynka zaginęła 10 lat temu podczas wakacji w Portugalii. Po raz ostatni widziano ją w apartamencie, wynajętym przez jej rodziców.

Według jednej z hipotez Maddie porwała siatka pedofilów, według innej stała się ofiarą nieszczęśliwego wypadku. W niedawnej rozmowie z „Daily Mailem”, Mark Rowley stanowczo wykluczył natomiast udział Kate i Garry’ego w zaginięciu ich córki. Trop ten był badany i weryfikowany przez portugalskich śledczych.


UDOSTĘPNIEŃ