Burza w sejmie ! emocjonalne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego – ” Jesteście Kanaliami ! „

Po godz. 23:30 Sejm rozpoczął II czytanie poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. W ramach którego zaplanowano trzyminutowe wystąpienia przedstawicieli poszczególnych klubów.

 „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata . Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas drugiego czytania poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.”

 

Przed emocjonalnym wystąpieniem lidera PIS Jarosława Kaczyńskiego,  Poseł PO Borys Budka zwrócił się do  niego:

 „ Pan jest wyjątkowa osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście, był ktoś , kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy. Tym aktem prawnym, tym zestawem ustaw państwo próbujecie zdusić polską demokrację „.

Podczas debaty doszło do ostrej wymiany zdań . Na wystąpienie Kaczyńskiego zareagowała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk – Pihowicz, zgłaszając wniosek o przerwę .

„Robicie drugi raz ten sam błąd: ograniczacie debatę publiczną tu, w polskim parlamencie i ona przenosi się na ulicę, to jest wasza wina, to co się dzieje. A to jest na debatę miejsce, tu nawet na najostrzejszą dyskusję parlamentarną. Zobaczcie, co robicie z Polski, rozejrzyjcie się. To są sceny jak z Białorusi .”

Burza wokół debaty jednak dalej trwa,  w mediach społecznościach, na Twitterze przedstawiciele PO i Nowoczesnej skomentowali wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego .

Szaleniec chce zostać dyktatorem” – twierdzi PO. „Niszczy państwo z nienawiści”, „karygodne” – dodaje Nowoczesna.

 


UDOSTĘPNIEŃ