USA zaatakowały Polskę! Opozycja wniebowzięta, a co na to PiS? O co chodzi?

Tego się politycy Prawa i Sprawiedliwości na pewno nie spodziewali. Słowa płynące ze Stanów Zjednoczonych wprost z Departamentu Stanu wywołały zdziwienie w obozie rządzącym. Wygląda na to, że opozycyjna propaganda zadziałała nawet na USA.

Warto podkreślić, że od momentu gdy Donald Trump objął prezydenturę ani razu nie zdarzyło się aby osoby z jego gabinetu w ten sposób wypowiedziały się o Polsce. Kolejna rozgrywka?

– Jesteśmy zaniepokojeni nieustającymi działaniami polskiego rządu w sprawie uchwalaniu prawa, które zdaje się ograniczać niezależność sądownictwa i może potencjalnie osłabić rządu prawa w Polsce – oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu.

Amerykańskie władze stanowczo stoją na stanowisku, że  Andrzej Duda nie powinien podpisywać ustawy Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej Sądu Najwyższego. Tutaj jednak są bardziej zachowawczy. Traktować to należy jako działania oparte na sile perswazji.

– Nie wiem, czy USA zaproponują prezydentowi Dudzie zawetowanie ustaw, ale nie mogę się też wdawać w takie szczegóły dyplomacji – powiedziała Heather Nauert….

…CZYTAJ WIĘCEJ…

 


UDOSTĘPNIEŃ