Rutkowski atakuje znanego sportowca, byłego mistrza Polski! „Materiały już przekazałem do CBŚ”.

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że były kierowca rajdowy Leszek Kuzaj może być powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą podatek VAT przy sprowadzaniu i sprzedaży luksusowych aut. Kuzaj odmówił komentarza w środę, zrobi to w czwartek.

 

Według mężczyzny, który zgłosił się do Rutkowskiego, świadka Krzysztofa B., osoby powiązane z firmą Leszka Kuzaja kupowały za pomocą tzw. „słupów” (osób bezdomnych, a co za tym idzie, nieuchwytnych i niewypłacalnych) drogie auta (kosztujące od 50 do 300 tys. euro).

 

Pojazdy miały trafiać do Polski za cenę netto, „słup” znikał, następnie były one sprzedawane do salonów, których właściciele nie mieli pojęcia o procederze.

 

Jeśli auto kosztowało 100 tysięcy euro, to zarobek na nim wynosił 23 tys., czyli ponad 80 tysięcy złotych, bo VAT to 23 procent – zaznaczył w rozmowie z WP SportoweFakty Krzysztof Rutkowski.

 

 

Jaka jest skala procederu?

 

– W ciągu roku dotyczył on około 200 aut kosztujących od 50 do 300 tysięcy euro. Dysponujemy dowodami, mamy też świadka, który składa aktualnie zeznania na policji. Ja już przekazałem odpowiednie informacje do Centralnego Biura Śledczego Policji. Dotyczy to zarządu w Krakowie i Warszawie – dodał.

 

Świadek Krzysztof B. był uczestnikiem procederu i twierdzi, że…

 

…CZYTAJ DALEJ…


UDOSTĘPNIEŃ