Tusk ponownie został wezwany do prokuratury! Grozi mu…

Donald Tusk został ponownie wezwany do prokuratury. Według nieoficjalnych informacji przesłuchanie Przewodniczącego Rady Europejskiej jest zaplanowane na 3 sierpnia, konfrontacja z byłym premierem była planowana już w lipcu jednak Tusk zapowiedział, że się nie stawi. Były premier miał  wówczas zostać przesłuchany w charakterze świadka, samo przesłuchanie miało dotyczyć śledztwa okołosmoleńskiego .

 

 

 

– Były premier Donald Tusk zawiadomił poprzez swojego pełnomocnika, że nie stawi się na przesłuchanie w charakterze świadka w jednym z tzw. śledztw około-smoleńskich. Nieobecność w terminie, który prokuratura wyznaczyła mu z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem, wytłumaczył swoimi obowiązkami służbowymi – informowała wówczas Prokuratura Krajowa.

 

 

 

W związku z zaistniałymi wówczas okolicznościami, prokuratura została zmuszona do wyznaczenia nowego terminu. Szczegóły przesłuchania w dniu 3 sierpnia są na razie nie znane, nie ma informacji z jaka sprawą wiąże się przesłuchanie byłego premiera, pewne jest to, że nie będzie ono dotyczyło śledztwa, w sprawie którego Tusk był już przesłuchiwany poprzednio.

źródło: niezależna.pl

 

 

 

 

 


UDOSTĘPNIEŃ