Zdrada stanu! Na polecenie Berlina Tusk pozbawił Polskę prawa głosu w UE!

Czy solidarność europejska polega na zgadzaniu się we wszystkim z Niemcami? Ostatnie wydarzenia wydają się wskazywać, że tak.

Jednakże Polska, mając swojego przedstawiciela na wysokim stanowisku unijnym, może przecież czuć się bezpiecznie, prawda?

Nic bardziej mylnego! 

Proniemiecki polityk, który przez 7 lat bycia premierem RP skrupulatnie napędzał gospodarkę Niemiec m.in. zamykając rentowne przedsiębiorstwa w Polsce, niedługo po objęciu stanowiska w Radzie Europejskiej wkopał nasz kraj po same uszy.

Na polecenie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Donald Tusk uniemożliwił Polsce, Węgrom, Słowacji i Czechom zablokowanie siłowej ustawy o relokacji uchodźców po krajach członkowskich.

Aby uniemożliwić tak Polsce, jak i innym krajom sprzeciwienie się woli Berlina, jak donosi RMF24.pl, Donald Tusk – szef Rady Europejskiej zmienił datę dyskusji nad przydzielaniem kwot imigrantów.

Głosowanie miało się odbyć na spotkaniu przywódców państw, na którym Polska, Czechy, Słowacja i Węgry miałyby prawo weta.

Tusk zmienił jednak termin na 6 dni później, kiedy miało odbywać się posiedzenie ministrów spraw wewnętrznych, na którym możliwości wetowania nie ma.

Tym organizacyjno-prawnym zabiegiem pozbawił Polskę i pozostałe kraje grupy Wyszehradzkiej możliwości zawetowania przydziału kwot imigrantów.

Dzięki temu już kilka miesięcy później Unia Europejska mogła analizować pomysł nakładania finansowych, w dodatku obłędnie wysokich kar za nieprzyjmowanie uchodźców w ramach ustawy, której przecież nikt nie zawetował – no bo jak?

Jak się później okazało, pomysł nakładania tak bezwzględnych sankcji na kraje takie jak Polska i reszta V4 prawdopodobnie był dziełem… Elżbiety Bieńkowskiej, która do Brukseli wyjechała jako prawa ręka Tuska

Przypomnijmy, że najkrótszą i najprostszą definicją zdrady Stanu jest „działanie na szkodę państwa”, szczególnie na arenie międzynarodowej.

Tego właśnie dopuścił się obecny przewodniczący Rady Europy, bowiem problem uchodźców, których nie chce blisko 80 proc. Polaków, mógł zostać rozwiązany już we wrześniu roku 2015…


4 komentarzy do “Zdrada stanu! Na polecenie Berlina Tusk pozbawił Polskę prawa głosu w UE!

 • 31 lipca 2017 o 14:05
  Permalink

  Tylko Trybunał Stanu dla zdrajcy ,Smoleńsk ,śmierć gen.Petelickiego ,samobójstwo to bajka dobra dla małych dzieci.Ten łajdak nie zyskał poparcia Rządu Polskiego na przewodniczącego U.E. Czy taki twór ma prawo narzucać jakieś prawa ,będąc bękartem Polaków .

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2017 o 12:48
  Permalink

  Porwać tego folksdojcza, przywieźć do Polski osądzić , (ale blagam przywrócić karę śmierci w Polsce chociaż za zdradę stanu a na sakazńcu wykonac wyrok

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2017 o 09:56
  Permalink

  PiS=Paranoja i Samowola , politycy tez powinni miec zaświadczenie o zdrowiu psychicznym, szczególnie jesli przeszli traumatyczne przeżycia, bo robią wszystko by postawic na swoim i udowodnić że białe jest czarne, a pieniądze państwowe wydają jak swoje bez ekonomicznego uzasadnienia. 500+ jak już to po co dla wszystkich? czy ci co dużo zarabiają też?przyjąć 7000 uchodźców to niedużo czy płacić wielkie odszkodowania? ile poszło pieniędzy na smoleńsk-rozkopywanie grobów, miesiecznice itd? manipulacje informacjami w telewizji przypomina Orwella 1984 no cóż państwo w państwie

  Odpowiedz
 • 20 września 2018 o 22:25
  Permalink

  Jak by pomyśleli to by inaczej zrobili a nie tylko wywoływali niepotrzebną awanturę. Tusk winien tego że nasz kraj nie wypełnia tego do czego się zobowiązał? Komu redaktorku chcesz wcisnąć taki kit. Oprzytomniej bo jak tak dalej pójdzie to menele będą bawiły się za Twoje podatki, a Ty na starośc nie dostaniesz emerytury tylko 500+. W każdym cywilizowanym kraju dodatki na dzieci dostają rodzice na każde dziecko ale pod jednym warunkiem że pracują po 40h tygodniowo za najniższą krajową. To jest obłęd co robi PIS. Rozdają kiełbasę wyborczą a ten głupi pijany naród to łyka jak Pelikan. Żałosne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ