PILNE! Tusk w prokuraturze! Nie wytrzymał i puściły mu nerwy! OSTRA pyskówka! [WIDEO]

Donald Tusk jest dziś przesłuchiwany w Prokuraturze Krajowej w charakterze świadka. Były polski premier został wezwany, by zeznawać w sprawie katastrofy smoleńskiej, chodzi o nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar z 10 kwietnia 2010 roku.

Przesłuchanie Tuska rozpoczęło się o godzinie 10.00. Przybycie Tuska do siedziby Prokuratury Krajowej nie było jednak tak widowiskowe, jak to z kwietnia. Teraz na Tuska czekało mniej osób, bo były premier prosił, by nie przychodzić tak licznie.

Przed wejściem do budynku Tusk krótko skomentował swoje przybycie: – Muszę się sam uporać z tym ciężarem. Relacja z przesłuchania Donalda Tuska:

Donald Tusk stawił się na przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej. Jest  przesłuchiwany jako świadek w śledztwie dotyczącym m.in. nieprawidłowości w przeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Przesłuchanie szefa Rady Europejskiej w tej sprawie miało odbyć się na początku lipca, ale Tusk poinformował, że z powodu obowiązków służbowych nie może przybyć do prokuratury.

Zwolennicy Donalda Tuska chcieli okazać mu wsparcie i w czasie jego przesłuchiwania biorą udział w „Wielkim Spacerze” w okolicach prokuratury. Sam Tusk skomentował ten pomysł: – Dzięki za wsparcie, ale Wielki Spacer będzie długi. Zachowajcie siły. Jesteście przyszłością – nie bierzcie na siebie ciężarów przeszłości – napisał kilka dni temu na Twitterze.

To jest już druga wizyta Tuska w Prokuraturze Krajowej. W kwietniu Donald Tusk był przesłuchiwany w ramach śledztwa dotyczącego współpracy Służb Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskimi służbami w czasach, gdy to Tusk kierował rządem. Wtedy przesłuchanie Tuska w prokuraturze trwało kilka godzin, a na Dworcu Centralnym witały Tuska zwolenników.

Głos w sprawie przesłuchania Tuska i komentarza prezesa Jarosława Kaczyńskiego zabrał też Tomasz Lis: – Tusk ma się czego obawiać”- czy Kaczyński nie mógłby po prostu opublikować listy tych, którzy powinni się czego obawiać?

Tak Donald Tusk wdał się w pyskówkę z dziennikarzem TVP:

…ZOBACZ FILM…


UDOSTĘPNIEŃ