Zamach stanu! W Wenezueli wojskowi próbowali przejąc władzę! [WIDEO]

Wysocy rangą wojskowi opublikowali nagranie, na którym wzywają naród do podjęcia zdecydowanych i ostrych kroków. Są zdania, że w kraju należy przywrócić natychmiast porządek, jednak nie uda im się tego dokonać bez wsparcia i działania całego społeczeństwa.

Sytuacja jest dramatyczna. Wenezuela na ulicach swoich miast każdego dnia gości miliony obywateli, którzy usiłują walczyć o podstawowe dobra jakie powinny być im zapewnione, takie jak np. jedzenie, praca, dostęp do bieżącej wody…

Winą za taki stan rzeczy obwiniają władze państwa. Wskazują również głównego winowajcę jakim jest prezydent Nicolas Maduro.

Za tą częścią społeczeństwa opowiedziała się część wysoko postawionych wojskowych. Usiłowali oni przeprowadzić zamach stanu i obalić Maduro.

O wydarzeniu poinformował jeden z czołowych przedstawicieli wenezuelskiego rządu, wiceprzewodniczący rządzącej Partii Socjalistycznej, Diosdado Cabello, który podał do wiadomości publicznej, że służby przeprowadziły serię aresztowań wojskowych zamieszanych w „bunt”. – podaje portal Pikio.pl

W internecie pojawiło się nagranie z dramatycznym apelem…

…CZYTAJ WIĘCEJ, ZOBACZ FILM…

źródło: Pikio.pl/BBC.com


UDOSTĘPNIEŃ