Nowy właściciel TVN robi porządki! Pozbywa się programu, który zarabiał dziesiątki milionów!

Nowy właściciel TVN zaczął robić porządki w stacji. Na dzień dobry postanowił pozbyć się programu, który kojarzy chyba każdy z nas. Niekoniecznie lubi i podziwia – ale kojarzy. Sęk w tym, że sam ten program generował dla stacji dziesiątki milionów złotych zysków.

Po 10 latach Grupa TVN sprzedaje udziały w tej spółce, bo chce skupić się na konsolidacji portfolio. Wyłącznym właścicielem tego kanału została spółka Studio Moderna Polska.

Program istniał od 2002 roku, od 2007 roku spółka emitująca została wcielona do Grupy TVN. Koncern kupił wówczas od Macieja i Doroty Bukowskich 100 procent udziałów za 13 mln euro.

W zeszły piątek Grupa TVN poinformowała, że jej udziały w spółce przejęło Studio Moderna Polska, stając się wyłącznym właścicielem spółki. Transakcja odbywa się za zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

– Decyzja o sprzedaży udziałów jest podyktowana potrzebą konsolidacji portfolio oraz skupieniu się na rozwoju naszej podstawowej działalności – wyjaśnia Jim Samples, prezes i dyrektor generalny TVN.

Kanał o który chodzi to….

…CZYTAJ WIĘCEJ…


UDOSTĘPNIEŃ