PiS będzie domagać się reparacji od kolejnego państwa! Opozycja w szoku!

Politycy PiS uważają, że Polska powinna domagać się reparacji wojennych nie tylko od Niemiec.

O tym, że zdaniem posłów PiS – Stanisława Piety i Małgorzaty Gosiewskiej – Polska powinna domagać się odszkodowania za II wojnę światową także od naszego wschodniego sąsiada, Rosji – informuje „Super Express”.

Gazeta przypomina o skali radzieckiej grabieży na ziemiach polskich, wywózce zdobyczy wojennych na wschód, rozkradzionym przemyśle, zbrodni katyńskiej oraz obławie augustowskiej.

– Polska powinna żądać od Rosji odszkodowań wojennych. Polacy byli mordowani zarówno przez Niemców, jak i komunistów, którzy są odpowiedzialni za morze polskiej krwi, za zniszczenie wielu dóbr kultury, za wymordowanie setek tysięcy Polaków – mówi „SE” poseł Pięta.

– Chodzi o biliony złotych, ale dokładna kwota odszkodowań od Rosji powinna zostać skrupulatnie policzona. Powinniśmy oszacować straty i ewentualne roszczenia – dodaje.

Rosja zażąda od Niemiec reparacji wojennych?

Podobnego zdania jest jego klubowa koleżanka Małgorzata Gosiewska, wiceszefowa komisji spraw zagranicznych. – Zniszczenia wojenne, które spotkały Polskę ze strony Niemiec i Rosji, były potężne, setki tysięcy ludzi zginęły, ich rodziny noszą traumę psychiczną. Poza tym Rosjanie rozkradli przemysł, dzieła kultury. Powinniśmy domagać się od nich reparacji wojennych – stwierdziła Gosiewska.


UDOSTĘPNIEŃ