Koszmarna WPADKA w TVP! „Szwedzi popierają PiS”. Interweniowała AMBASADA!

„Wiadomości” TVP ogłosiły, że „Szwedzi popierają politykę polskiego rządu”. Na odpowiedź szwedzkiej ambasady, nie trzeba było dość długo czekać. Jednak chyba nie takiej reakcji spodziewała się polska stacja.

10 sierpnia „Wiadomości” wyemitowały materiał poświęcony zamachom terrorystycznym. Materiał dotyczył Szweda, którego przez 6 lat Al-Kaida trzymała w niewoli. Zatytułowano go „Szwedzi popierają politykę polskiego rządu”. Następnie dziennikarz zaczął mówić szerzej o samej organizacji, m.in. jej przywódcy i zagrożeniu, które stanowi siatka terrorystyczna.

Nagle, jakby odbiegając od tematu, reporter poinformował, że „z obawy o bezpieczeństwo Polski rząd odmówił zgody na relokację uchodźców z państw muzułmańskich, którzy teraz przebywają w obozach w Grecji i Włoszech”.

Dziennikarz TVP powiedział, że taka postawa znajduje coraz to większe zrozumienie w Europie, a jako poparcie jego słów, pokazano sondę internetową ze szwedzkiego, skrajnie prawicowego portalu, który oskarżany jest nawet o rasizm.

Do stwierdzenia zawartego w materiale „Wiadomości” postanowiła odnieść się szwedzka ambasada.

– W ostatnich tygodniach w polskich mediach pojawiły się informacje o tym, jakoby 97 procent Szwedów wspierało politykę migracyjną i azylową polskiego rządu. Stwierdzenie takie…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…


UDOSTĘPNIEŃ