Odnaleziono ciało bez głowy! To może być DZIENNIKARKA!

30-letnia Kim Wall zaginęła 10 sierpnia. Przygotowywała reportaż o duńskim inżynierze wynalazcy Peterze Madsenie. Tego dnia weszła na pokład jego prywatnej łodzi podwodnej Nautilus w kopenhaskim porcie. Wówczas widziano ją po raz ostatni.

Dzień później łódź awaryjnie wynurzyła się w pobliżu Kopenhagi. Na pokładzie znajdował się jedynie właściciel. Został ewakuowany, a łódź zatonęła.

Mężczyznę aresztowano, a łódź wydobyto i przeprowadzono oględziny. W poniedziałek duńska policja poinformowała, że podejrzany powiedział podczas przesłuchania, iż na pokładzie łodzi doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Wall zmarła. Później Madsen miał wrzucić do wody ciało kobiety – w nieokreślonym miejscu w zatoce Koge na południe od Kopenhagi.

W pobliżu Kopenhagi rowerzysta znalazł kobiece ciało bez głowy. Na razie nie wiadomo, czy to zwłoki poszukiwanej 30-letniej Kim Wall. Duńska policja podkreśla, że na razie jest zbyt wcześnie, by spekulować, czy to rzeczywiście ciało szwedzkiej dziennikarki.

Źródło: WP, RMF FM, PAP


UDOSTĘPNIEŃ