Wielka AWANTURA Kaczyńskiego z prezydentem Ukrainy! Koniec dobrych relacji! A poszło o…

Zagraniczne media informują o zakończeniu dobrych relacji pomiędzy Polską a Ukrainą.  Powodem tego stanu rzeczy ma być awantura jaka wynika między Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem naszych wschodnich sąsiadów. 

O całej sprawie jako pierwszy napisał ukraiński tygodnik Zerkało Nedeli. Według artykułu konflikt wywołał temat gloryfikacji UPA przez ukraińskie władze.

Do kłótni miało dojść podczas nieoficjalnego spotkania obu panów w Warszawie. Wówczas to Jarosław Kaczyński w bezpośredni sposób oskarżył ukraińców o “chamski brak wdzięczności”.

Stwierdził również,  że ze względu na poświęcenie się sprawy wschodu jego brat znalazł się na celowniku rosyjskich służb. Zdaniem prezesa PiS, Ukraina powinna Polsce okazać zdecydowanie większą wdzięczność.

– Ukraina reaguje na to heroizacją UPA – miał stwierdzić Jarosław Kaczyński.

źródło: pikio.pl / rp.pl


11 komentarzy do “Wielka AWANTURA Kaczyńskiego z prezydentem Ukrainy! Koniec dobrych relacji! A poszło o…

 • 22 sierpnia 2017 o 18:24
  Permalink

  Nie lubie kaczyńskiego ale tu ma racje. Sprzedawczyki i mordercy. W 1940 sprzedawali polaków ruskim a poźniej mordowali do lat 50tych. 1947 w Cisnej obdzierali polaków ze skury. Poczytajcie ile lat po wojnie jeszcze wojsko walczyło z nimi bo napadali polskie wioski

  Odpowiedz
  • 22 sierpnia 2017 o 21:11
   Permalink

   Ty znawco historii lepiej do słownika polskiego czasem zerknij…

   Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2017 o 20:16
  Permalink

  Prawda ma jedno oblicze. Zakłamywanie historii i wykorzystywanie w bieżących celach politycznych kończy się konfliktem i brakiem wiarygodności dla liderów partii.

  Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2017 o 22:14
  Permalink

  POPIERAM, i najwyzszy Czas pozbyc sie beszczelnych oprawcow i zakazac im pracy w polsce!!!!!

  Odpowiedz
 • 23 sierpnia 2017 o 05:08
  Permalink

  Po rozpadzie zssr to Polacy jeździli na Ukrainę na zarobki . Ktoś o tym wspomina ?

  Odpowiedz
 • 23 sierpnia 2017 o 12:43
  Permalink

  A ilu tych sprzedawczyków i morderców jeszcze żyje? Nie można przypisywać historycznych mordów współczesnym ludziom. Należy budować pozytywne relacje z poszanowaniem wartości narodów. Mieliśmy wspólna historię, nie zawsze świetlaną, często tragiczną, ale trzeba patrzeć przed siebie i próbować budować jakąś wspólną przyszłość, a nie ciągle się żreć i przeklinać.

  Odpowiedz
  • 23 sierpnia 2017 o 16:57
   Permalink

   O takiej rzezi i tragedi na polskiej ludnosci nie da sie opisac . Historia nie raz pokazala ze ukraincy to falszywy narod i choc nie lubie pisu to popieram jarka w tej kwesti. precz z bandera i upa !!!!!!

   Odpowiedz
  • 23 sierpnia 2017 o 19:50
   Permalink

   ale J Kaczynski miał pretensje o gloryfikowanie przez dzisiejszych ukrainców tych co mordowali kiedyś polaków i o to są pretensje zeby tego nie zachwalali swoich dzidków za to że nas mordowali i huj z błędami ortografią najwazniejsze ze ktos pisze to co logiczne a nie bzdury idealnie poprawne ortograficznie. bezses.

   Odpowiedz
 • 5 października 2017 o 21:30
  Permalink

  Ukraińskie sabaki. Ruskie was zaoraja, wy psubraty.

  Odpowiedz
 • 20 grudnia 2018 o 16:24
  Permalink

  A ty gaha zajrzyj do historii, mojego dziadka z córką na rękach trzy lata po wojnie zabili i spalili trzy sąsiednie wioski, zostały tylko ukraińskie domy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ