Polacy przemówili! Wiedzą kto ma zastąpić Jarosława Kaczyńskiego

Do tej pory zdaniem wyborców PiS Jarosław Kaczyński  był niekwestionowanym przywódcą partii. Jednak jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla SE.PL i NOWA TV, okazuje się że niemal po piętach depcze mu premier Beata Szydło!

Czyżby „zdradzieckie mordy”, którymi Jarosław Kaczyński nazwał w Sejmie polityków opozycji zaszkodziły jego wizerunkowi nawet wśród wiernego elektoratu? A może to premier Beata Szydło w ostatnich tygodniach wykazała się nadzwyczajną sprawnością w działaniach? Trudno znaleźć odpowiedź na te pytania jednak okazuje się, że wyborcy PiS (bo tylko ich uwzgledniliśmy w tym badaniu) coraz chętniej widzą za sterami partii właśnie panią premier.

Na pytanie: Kto według Ciebie powinien być szefem Prawa i Sprawiedliwości? Aż 24 proc. odpowiedziało, że Beata Szydło powinna stać na czele partii. Jarosława Kaczyńskiego poparło 39 proc. ankietowanych. Trzecim potencjalnym liderem Prawa i Sprawiedliwości zdaniem głosujących z wynikiem 12 proc. mógłby zostać wicepremier Mateusz Morawiecki (47 l.). Kolejne miejsca w sondażu zajęli: Joachim Brudziński, który uzyskał 2 proc., marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szef MSWiAMariusz Błaszczak i marszałek Senatu Stanisław Karczewski – po 1 proc. głosów.


 Pani premier można pogratulować dobrego wyniku, myślę że ona cały czas krzepnie na swoim stanowisku a nie ma łatwo, stąd pozytywna ocena elektoratu – ocenia sondaż przeprowadzony na zlecenie SE.pl i NOWA TV poseł PiS Tadeusz Cymański (62 l.). – Jednak wydaje mi się, że pozycja Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna i nawet czysto hipotetycznie nie ma żadnej możliwości zmiany na stanowisku szefa partii – dodaje poseł.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-17 sierpnia na próbie 1099 dorosłych Polaków.

se.pl


UDOSTĘPNIEŃ