Trump TĄ decyzją mocno uderza w Niemcy! Merkel wściekła!

Amerykanie wkrótce mogą drastycznie wpłynąć na rynek samochodowy w Niemczech.  Główny filar gospodarki naszych zachodnich sąsiadów jest zagrożony.  O całej sytuacji informuję portal polskie-echo.com.

“Naczelny producent samochodów w Niemczech – Stuttgart – wciąż nie może otrząsnąć się z niedawno wydanego zakazu używania samochodów z dieselem i skandalu związanego z emisją toksycznych gazów do atmosfery. Obecnie Niemcy stoją w obliczu zagrożenia ze strony Tesli Elona Muska, która weszła do miasta.

Tesla i Musk starają się wykorzystać nieudane próby produkcji ekologicznych pojazdów po tym, jak niemieccy producenci zostali oskarżeni o utworzenie tajnego kartelu, aby ukryć szczegóły emisji toksyn z samochodów. Wraz z skandalem zagrażającym wizerunkowi Niemiec, jako przyjaznych dla środowiska, Telsa otworzyła sztandarowy sklep w centrum Stuttgartu.

Mimo że jest centralnym miejscem niemieckiej branży motoryzacyjnej, Stuttgart będzie pierwszym miastem zakazującym pojazdów z silnikiem diesel, aby zwalczać rosnący problem zanieczyszczeń w tej dziedzinie.

Niemcy na rynku zielonej alternatywy dla swojego samochodu wydawały się pod wrażeniem taktyki Tesli, a rodzime przedsiębiorstwa wybierały obrzeża miasta, a nie centrum, aby sprzedawać swoje samochody.

Merkel i Niemcy zobowiązały się do bycia światowym liderem czystych energii, jednakże wielu jej wyborców nie jest świadomych, że 40 procent energii pochodzi z użycia węgla, a mniej niż jedna trzecia pochodzi ze źródeł odnawialnych.W czerwcu jej rząd zablokował propozycję Unii Europejskiej dotyczącą budowy przymusowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, takich jak Tesla przy parkingach i dużych blokach mieszkalnych.

Donald Trump w maju ogłosił wojnę niemieckiemu przemysłowi samochodowemu, obiecując…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…


UDOSTĘPNIEŃ