Legendarna stacja znika z Polski po 17 latach! Decyzja jest nieodwracalna

Na naszych telewizorach pojawiła się 17 lat temu i od razu zdobyła ogromną popularność. Wielu z nas wychowało się na niej. Początkowo biła wszelkie rekordy oglądalności. Coś jednak po drodze poszło nie tak. Sytuacja jest na tyle fatalna, że zdecydowano zlikwidować legendarną stację.

Pojawiła się na srebrnych polskich ekranach w 2000 roku. Od razu podbiła serca widzów. Mowa o kanale Viva Polska. Początkowo stacja emitowała jedynie programy muzyczne, jednak po jakimś czasie, zmiany jakich dokonano w ramówce doprowadziły jeden z pierwszych muzycznych programów na samo dno.

Wydawcy Vivy poszli śladem MTV i zaczęli produkować programy znacznie odbiegające od początkowej koncepcji. Szalę goryczy przelał program „Miłość na bogato”. Widzowie odwrócili się od stacji uznając nowy pomysł na jej prowadzenie za żenujący.

Udział w rynku sięgnął dna. Obecnie wynosi on 0,06% i wciąż spada. Decyzja jaką podjęto jest nieodwracalna. Viva Polska zostanie zlikwidowana.

Po 17 latach zdecydowano o przekształceniu jej w MTV Music.

Właściciel marki, Viacom jest jednoczesnym właścicielem obu stacji. Uznano, że pozbycie się nierentownego produktu i wzmocnienie nim obecnie wiodącej stacji jest najlepszym pomysłem.

Źródło: wirtualnemedia.pl


UDOSTĘPNIEŃ