Kultowy, znany polski aktor nie żyje! Zmarł w całkowitym zapomnieniu. Grał m. in. w „Pitbullu”…

Aktor zmarł w całkowitym zapomnieniu 4 sierpnia i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Brodnicy. Niestety, o jego śmierci nie poinformowały żadne portale filmowe.

Ryszard Faron (†65 l.) był aktorem znanym przede wszystkim z filmu „Przepraszam, czy tu biją?” w reżyserii Marka Piwowskiego. Grał w nim postać „studenta”, który podczas przesłuchania przez kpt. Mildego (Jerzy Kulej), wypowiada słowa będące tytułem filmu. Faron zmarł niespodziewanie na początku sierpnia w Brodnicy. Niestety, w zupełnym zapomnieniu.

Ryszard Faron nie był tylko aktorem. W 1971 roku ukończył Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu i był marynarzem. Absolwentami tej szkoły średniej byli także inni aktorzy – Marian Czerski, Aleksander Maciejewski i Kazimierz Wysota.

Faron został absolwentem warszawskiej PWST w 1980 roku. W latach 1979-82 występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem był aktorem Lubuskiego Teatru im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Przez lata występował w szkołach z monodramami, które poruszały problemy społeczne dotykające młodzież. Były to m.in. spektakle „Kto następny do tego piekła?” (o alkoholizmie) oraz „Ja zabiłem” na motywach „Zbrodni i kary” (o przemocy na przestrzeni dziejów).

Ryszard Faron oprócz „Przepraszam, czy tu biją?” zagrał w takich produkcjach jak: „Dom”, „Plebania”, „Pitbull” i „Kryminalni”.

źródło: Fakt.pl


UDOSTĘPNIEŃ