Masakra na Wyspach! „Będziemy atakować kwasem każdego, kto…”

Po ostatnich atakach terrorystycznych w Londynie i Manchesterze, wzrost islamofobii jest na Wyspach coraz bardziej odczuwalny. W Bradford muzułmanie od dawna żyją w strachu, ponieważ nieznani sprawcy regularnie wysyłają listy, w których grożą im śmiercią i wyzywają od szumowin. 

W najnowszych listach adresowanych do społeczności muzułmańskiej w Bradford (West Yorkshire) czytamy, że wyznawcy islamu są „szumowinami”, których należy zabić. W jednym z listów rasistowskiemu przekazowi towarzyszy obrazek przedstawiający miecz i flagę św. Jerzego (flagę z czerwonym krzyżem na białym tle), która przez wielu uważana jest za politycznie niepoprawną, ponieważ przywołuje na myśl średniowieczne krucjaty.

W innym liście sprawcy zagrozili także muzułmankom, które w pełni zakrywają na ulicy swoje twarze. – Od teraz będziemy atakować kwasem każdego, kto nosi tę śmieszną czarną maskę, w okolicy waszego placu, w Bradford i w pozostałych miejscach – czytamy.

W innym jeszcze liście groźby padły pod adresem wszystkich mężczyzn, którzy zostaną przyłapani na kokietowaniu młodych białych kobiet. Groźba ta została bezpośrednio powiązana z głośnymi sprawami wykorzystywania seksualnego kobiet przez muzułmańskie gangi w Rochdale, Rotherham, Newcastle i Oxfordzie.

Napięcie w Bradford rośnie zatem z dnia na dzień, a w najbliższym czasie trudno jest się w tym względzie spodziewać jakiejś większej poprawy. Na sobotę 9 września ultranacjonalistyczna Angielska Liga Obrony (ang. English Defence League) zapowiedziała przejście ulicami miasta pod hasłem „ochrony Brytyjczyków przed wojującym islamem”. I choć organizacja twierdzi, że zaplanowany marsz nie ma mieć wydźwięku rasistowskiego, to jego prowokacyjny cel jest wyraźny. Marsz ma się bowiem odbyć na dzień przed muzułmańskim Świętem Ofiarowania – Id al-Adha.

polishexpress.co.uk

foto: Pikio/The Guardian/Screen Youtube


5 komentarzy do “Masakra na Wyspach! „Będziemy atakować kwasem każdego, kto…”

 • 4 września 2017 o 19:29
  Permalink

  Uff, jakiż poprawny politycznie tekst. Myślałem, że się pożygam. Okazuje się, że to chrześcijanie są rasistami a strach przed utratą życia ze strony muzułmanów to islamofobia. Co wy panowie wiecie o rasizmie? Prawdziwy rasim to rasizm muzułmański w stosunku do chrześcijan. Oczywiście islam i chrześcijaństwo to nie rasa, ale lewicowi pro-islamiści sami nadali temu słowu szersze znaczenie, żeby móc wyzywac od rasistów wszystkich, którym nie podoba się islamizacja Europy.

  Odpowiedz
  • 4 września 2017 o 19:31
   Permalink

   Aha, jeszcze moje uzupełnienie do powyższego. Molestowanie i gwałcenie przez migrantów to teraz „kokietowanie”. Ależ trzeba być zakłamanym, żeby pisać takie pierdoły.

   Odpowiedz
 • 4 września 2017 o 19:53
  Permalink

  nalezy pomyslec nad ostatecznym rozwiązaniem

  Odpowiedz
 • 6 września 2017 o 12:16
  Permalink

  islamofobia… a może wreszcie zdrowy, naturalny odruch obronny?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ