Dostaliśmy ostrzeżenie! Polskę czeka niewyobrażalna tragedia jakiej jeszcze nie było. Każdy Polak to odczuje. Wszystko przez…

Agencja Reutersa nie ma dla nas dobrych wieści. Przedstawiciele tej organizacji potwierdzili, że Polskę czeka prawdziwy wstrząs, który odczują wszyscy obywatele naszego kraju. Wszystko przez wciąż narastający konflikt na linii Polska- Komisja Europejska.

Zdaniem przedstawicieli Reutersa, spór z KE będzie tragiczny w skutkach dla naszego kraju. Zwracają uwagę również na tajemnicze i zagadkowe zaangażowanie Niemiec oraz Francji.

Zauważają, że wcześniej nie istniała tak otwarta i ostra krytyka Angeli Merkel czy przedstawicieli Francji wobec Polski. Ma to prawdopodobnie zachęcić Komisję Europejską do wyciągnięcia ostrych konsekwencji w sprawie „łamania praworządności w Polsce”. Reuters nie ma złudzeń, że sankcje dla naszego kraju ze strony KE są nieuchronne, a wprowadzenie ich jest tylko kwestią czasu.

 Włączenie się Niemiec wspólnie z Francją w spór między Komisją Europejską i Polską dotyczący praworządności zwiększa prawdopodobieństwo bezprecedensowych działań UE zmierzających do ukarania Warszawy – piszą przedstawiciele agencji Reutera.

Wskazują, że sprawa Polski ma duży wpływ na sytuację w Unii Europejskiej, która osłabiona Brexitem nie może sobie pozwolić na dalsze pogłębianie rozłamów i niesubordynację. Mówi się nawet o skrajnej marginalizacji Polski.

– Polska ryzykuje reprymendę przy użyciu procedury znanej jako art. 7, która nigdy wcześniej nie była stosowana i może oznaczać ogromny spadek prestiżu, pogłębienie izolacji we Wspólnocie oraz zmniejszenie zdolności wpływania na politykę UE – stwierdza agencja Reutera.

źródło: Wprost


UDOSTĘPNIEŃ