Premier Szydło JASNO o wyjściu z Unii Europejskiej!

Podczas czwartkowego spotkania z ambasadorami RP, Premier Beata Szydło mocno i jasno wypowiedziała się na temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Nie ma mowy o Polexicie; rząd nigdy nie zgodzi się na rozmowy o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej”.

Komentarz Premier Polski dotyczący tzw. Polexitu to pokłosie pojawiających się od kilku miesięcy spekulacji i komentarzy, że PiS planuje wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Jest to oczywiście fake news, produkowany zwłaszcza przez środowiska niechętne obecnej władzy.

Beata Szydło podczas konferencji z ambasadorami powiedział, że Polska jest gotowa do „trudnej, ale potrzebnej” dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej.

– Chcemy oczywiście reformy wewnętrznej Unii Europejskiej, zgodnie z traktatami i interesem wszystkich państw członkowskich. Tak, tej reformy chcemy i mówimy o tym otwarcie – powiedziała szefowa rządu.

I dalej:

Uważamy, że obecny stan powoduje, że przynajmniej część państw członkowskich jest traktowana w sposób, który może zaburzyć zasady, które są fundamentem Unii Europejskiej. Mówimy oczywiście o solidarności, wspólnym rynku, ale też o poszanowaniu suwerenności spraw wewnętrznych poszczególnych państw członkowskich – mówiła.

– Chcemy, żeby Unia podkreśliła swój charakter, jako realna wspólnota suwerennych państw – przekonywała Beata Szydło.

źródło: Twitter, Telewizja Republika


UDOSTĘPNIEŃ