Na autostradzie A4 ZAPADŁA SIĘ jezdnia!

Na 348 kilometrze autostrady A4, w rejonie Mysłowic, zapadła się jezdnia. Jeden pas ruchu jest całkowicie zablokowany. Kierowcy, jadący do Katowic, utknęli tam w coraz większym korku. Na miejscu pracują strażacy oraz partol autostrady.

 

Z informacji podanych przez RMF FM wynika, że powodem zapadnięcia się jezdni były kłopoty z siecią odwadniającą. Studzienki nie odprowadzały wody w odpowiedni sposób, dlatego ta zaczęła wyciekać i podmyła pobliski wał. To z kolei sprawiło, że usunęła się ziemia, a biegnąca górą jezdnia się zapadła.

– Studzienki nie były w stanie odebrać takiej ilości wody. Różne zanieczyszczenia się trafiają – nasze działania polegały na udrożnieniu, oczyszczeniu studzienek – przekazał w rozmowie z RMF FM Wojciech Chojnowski ze straży pożarnej w Mysłowicach.

Służby odgrodziły już uszkodzoną część autostrady i zamknęły jeden pas jezdni w kierunku Katowic. W wyniku incydentu żaden pojazd nie został uszkodzony. Na autostradzie utworzyły się ogromne korki.

RMF/WP/PAP


Jeden komentarz do “Na autostradzie A4 ZAPADŁA SIĘ jezdnia!

  • 28 października 2018 o 15:36
    Permalink

    „– Studzienki nie były w stanie odebrać takiej ilości wody. Różne zanieczyszczenia się trafiają – nasze działania polegały na udrożnieniu, oczyszczeniu studzienek – przekazał w rozmowie z RMF FM Wojciech Chojnowski ze straży pożarnej w Mysłowicach.” DLACZEGO DOPIERO PO FAKCIE I DLACZEGO STRAZ POZARNA? ZA CO BRALI PIENIADZE PRACOWNICY obslugi AUTOSTRADY DO TEJ PORY ? TO SIE NIE STALO Z DNIA NA DZIEN! kierownictwo tej obslugi powinno OSOBISCIE zaplacic teraz za remont!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ