Znana aktorka OSTRO o Kaczyńskim w programie na żywo! Dziennikarza ZATKAŁO! [WIDEO]

Po 89. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, szeroko było komentowane przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Do „chóru” nienawistników dołączyła się słynna aktorka. W sposób dosadny opisała w jaki sposób widzi to co robi PiS. Dziennikarza zatkało.

Chodzi o Krystynę Jandę, która gościła w Radio Zet. W trakcie trwania programu skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego.

– Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii – powiedział Kaczyński.

Aktorka parafrazując wiersz napisany 19 kwietnia 2010 roku przez Marka Rymkiewicza – odpowiedziała:

– Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu! Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało. I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie, Niech się Pan trzyma – Drogi Panie Jarosławie – pisze Rymkiewicz.

Później Janda już nie miała żadnych oporów.

– Jarosławie, pan jeszcze coś jest winien bratu, dokąd idziecie z Polską, co się z nią będzie działo. Musimy się przyjaźnić z ludźmi, ze światem, musimy być otwarci – powiedziała aktorka.

Odniosła się też do miesięcznic smoleńskich.

– O czym my mówimy?! To była katastrofa samolotowa. Nie można oddać Polski w ręce złodziei, którzy chcą nam ją ukraść i odsprzedać światu. Czuję się, jakby ktoś mnie w tej chwili opluł. Ja nikomu nic nigdy nie ukradłam, to jest mój kraj, bardzo go kocham. Pracuję w tym kraju od urodzenia. Jestem aktorką, nie tylko polską. Mam medal człowieka wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy. Ja się czuję, jakby ktoś na mnie cały czas srał. To jest coś okropnego – powiedziała Janda.

źródło:Pikio/RadioZet


UDOSTĘPNIEŃ