Masz konto w tym banku! Szykuj się na problemy!

Weekend bez pieniędzy? Groźba jest realna, jeśli się zagapisz. Kilka banków w nadchodzącą sobotę i niedzielę planuje bowiem prace serwisowe w swoich sieciach. Lojalnie ostrzegają, że może to utrudnić dostęp do ich usług. Jeśli możesz, zrób wcześniej wszystkie ważne transakcje i wypłać wcześniej gotówkę. Inaczej nawet do poniedziałku, możesz zostać bez złotówki.

Problemy z płatnościami kartą, brak dostępu do bankomatów oraz bankowości elektronicznej – to utrudnienia, które czekają na klientów kilku dużych banków, w tym PKO BP, ING, BZ WBK. Wszystko z powodu prac serwisowych zaplanowanych w najbliższy weekend.

Na utrudnienia muszą przygotować się wszyscy klienci PKO BP. Jak poinformowano na stronie banku, w związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę od godziny 0:01 do godziny 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”. – podaje tvn24bis.pl.

„W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych” – czytamy na stronie banku. To jednak nie wszystko.

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w banku Pekao w sobotę od godziny 21:00 do godziny 7:00 w niedzielę nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

Podobnie rzecz ma się w w Banku Zachodnim WBK. Tutaj również zostaną przeprowadzone prace konserwacyjne. W efekcie, klienci banku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej w sobotę w godzinach 00:00-12:00. Dodatkowo w poniedziałek w godzinach 2:00 – 6:00 nie będzie można korzystać z bankomatów, wpłatomatów i kart płatniczych Banku Zachodniego WBK.

Przerwa w dostępie do wybranych usług czeka na klientów ING Banku Śląskiego. Z powodu prac modernizacyjnych w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-7:00 niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, systemy bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine oraz płatności BLIK oraz NFC. Ponadto, w tym czasie nie będzie można wykonać płatności Mastercard w telefonie, przelewów z kart kredytowych, a także skorzystać z systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

Przedstawiciele banku ostrzegają, że mogą też wystąpić problemy z płatnościami kartą oraz z aktywacją kart i nadawaniem PIN-u.  „Jeśli możesz, zrób wcześniej wszystkie ważne przelewy. Jeśli masz plany na sobotę lub niedzielę, wypłać wcześniej gotówkę” – wskazano.

Prace technologiczno-serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim również w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 03:00-03:20. Niedostępne będą wówczas: aplikacja Moje ING mobile, płatności BLIK oraz system ING CardsOnLine.

Na liście banków, które przeprowadzą prace techniczne jest także Raiffeisen Polbank. W związku z tym w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:30-5:00 niedostępne będą systemy R-Online oraz R-Online Biznes. System bankowości internetowej R-Online umożliwia dostęp do posiadanych produktów bankowych przez internet. Ponadto, w tym czasie nie będzie dostępu do systemów i aplikacji bankowych: R-Investment, Mobilny Bank , Mobilny Portfel, Wideo Doradca, Multicash.

Źródło: tvn24bis.pl/Fakt


UDOSTĘPNIEŃ