Potwierdzone! Polskę czeka prawdziwy ARMAGEDON! Te anomalie doprowadzą do kompletnego paraliżu!

Według długoterminowych prognoz meteorologów, w tym roku na nas czeka wyjątkowo sroga i długa zima, określana częściej jako zima stulecia.

Na terenie Europy prognozują się obfite opady śniegu i silne mrozy, w niektórych krajach słupki termometrów pokażą nawet -30 st. Celsjusza. W Irlandii pierwsze opady śniegu i przymrozki oczekują się w październiku – podaje serwis pogodowy Exacta Weather.

Już na początku grudnia Europejczyków zaskoczy rekordowo niska temperatura powietrza. Zimno będzie do kwietnia. Naukowcy przypisują to zjawisko nowym cyklonom na Ziemi, a także gwałtownym wzniesieniem temperatury powietrza na Oceanie Pacyficznym.

Oprócz tego, tej tendencji pogodowej sprzyja spadek aktywności słonecznej.

Obecnie żyjemy w tak zwanym interglacjale, czyli okresie między zlodowaceniami. Ostatnie z nich cofnęło się około 11 tysięcy lat temu, od tego czasu doświadczamy klimatu, który znacznie się ocieplił. Jednak jest to tylko okres przejściowy i zlodowacenie, czyli glacjał, nieuchronnie nadejdzie. Niektórzy eksperci twierdzą, że stanie się to już od tej zimy, która ma być wyjątkowo sroga.

Jednak jeśli Europa miałaby pogrążyć się w małej epoce lodowcowej, warunkiem koniecznym jest przede wszystkim zmiana cyrkulacji Prądu Zatokowego. Jeśli ciepła woda przestanie opływać nasz kontynent, będzie to oznaczało długotrwałe ochłodzenie i kłopoty. Gdyby coś takiego zbiegło się z minimum słonecznym, zlodowacenie byłoby niemal pewne.

Przy tak niskiej temperaturze, która może być poprzedzona obfitymi opadami śniegu mogą wystąpić przede wszystkim problemy z dostawami prądu. Mieszkańcy poszczególnych regionów mogą mieć problemy z ogrzewaniem oraz dostarczaniem wody.

Oby i tym razem nie okazało się również, że „zima zaskoczy drogowców”.

źródło: meteoprog.pl/twojapogoda


UDOSTĘPNIEŃ