Merkel: Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność!

– Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność – powiedziała w kwestii wzmacniania wschodniej flanki NATO kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Merkel od początku była zwolenniczką planu stacjonowania sojuszniczych (w tym w dużym procencie niemieckich) wojsk na terenie Polski. Podkreślała też gotowość do dialogu z Rosją.

– To ważne, ponieważ stwierdziliśmy w Sojuszu, że nie wystarczy zdolność do szybkiego przenoszenia wojsk. Konieczna jest także bardziej znacząca obecność na miejscu – powiedziała Merkel w swoim przemówieniu w Bundestagu.

Jak podkreśliła, solidarność sojuszników, zapisana w art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, to podstawa ich bezpieczeństwa:

– Ta solidarność musi być i będzie widoczna i wiarygodna.

Przeciwnicy obecności obcych wojsk w Polsce mają obawy, że nasz kraj może zamienić się w istny poligon w przypadku wzajemnych prowokacji przy naszych wschodnich granicach.

loading...


32 komentarzy do “Merkel: Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność!

  • 1 sierpnia 2017 at 12:42
    Permalink

    A nasze już były w Berlinie…

    Reply
  • 1 sierpnia 2017 at 14:47
    Permalink

    Pani Heil Merkel! Wasze wojska już raz były w naszym kraju i wiemy do czego są zdolne!! Tym bardziej mówimy stanowcze nie !!!

    Reply
  • 1 sierpnia 2017 at 16:23
    Permalink

    Wszystkie wojska NATO byle nie niemieckie

    Reply
  • 1 sierpnia 2017 at 18:39
    Permalink

    Wojska niemieckie w naszym kraju były obecne sześć lat więc mamy bardzo złe doświadczenia.

    Reply
  • 1 sierpnia 2017 at 20:39
    Permalink

    Niemieckie wojska w naszej Ojczyżnie to już były i oby nigdy więcej ich nie było.

    Reply
  • 2 sierpnia 2017 at 01:20
    Permalink

    Jak Putin im rure zakreci to beda mieli z Estoni blizej do Sachalinu ja odkrecic .

    Reply
  • 2 sierpnia 2017 at 15:12
    Permalink

    Jak w 1939 Merkel od jej islamistow całkiem oddaliło niech spier…..Łapy precz od Polski!!!

    Reply
  • 2 sierpnia 2017 at 17:10
    Permalink

    W tym przypadku chodzi raczej o para-okupację, czyli zabezpieczenie interesów niemieckich koncernów w Polsce, a przede wszystkim możliwość spacyfikowania prób wybicia się Polski na niezależność od dyktatu UE, która jest narzędziem podporządkowania narodów Europy Niemcom.

    Reply
  • 24 września 2017 at 10:28
    Permalink

    Po ostatniej wizycie jeszcze się nie odbudowaliśmy….

    Reply
  • 24 września 2017 at 10:32
    Permalink

    z jednej strony niemieckie wojska w Polsce a z drugiej zacieśnianie stosunków z rosją “Podkreślała też gotowość do dialogu z Rosją.” Oj, historia lubi się powtarzać! 😉

    Reply
  • 24 września 2017 at 10:52
    Permalink

    Wypierdalaj na antarktydę ze swoją Bundeswehr-ą, pingwinów pilnować. Dobrze wiemy po co chcesz się wpierdolić do Polski. Poszła won!!!!

    Reply
  • 24 września 2017 at 12:17
    Permalink

    Jakiś link do wypowiedzi Markelowej o tym…???

    Reply
  • 24 września 2017 at 13:15
    Permalink

    Ta stara lampucera hitlrerowska najchętniej wafen SS by wysłała a z policję Polską na Gestapo by zamieniła

    Reply
  • 24 września 2017 at 14:16
    Permalink

    Pani Merkel, zanim zdecyduje się pani na okupacje Polski pod pretekstem wzmacniania wschodniej flanki, której wzmacniać nie trzeba bo Niemcy zawsze wspierają Rosję przed która chcą wzmacniać wschodnią granice UE. Proponuje z wojskami również wysłać sadzonki i nasiona które doskonale urosną na Polskiej ziemi dzięki niemieckiemu naturalnemu nawozowi -2 metry pod ziemią. W Polsce jest co najmniej 20 milionów ludzi gotowych walczyć za ojczyznę bo są solą tej ziemi, a na jaką liczbę tak zwanych Niemców może pani liczyć uwzględniając ostatnie 50 lat otwartej polityki imigracyjnej z bliskiego wschodu?

    Reply
  • 24 września 2017 at 14:17
    Permalink

    Makrela za niedługo będzie obciągć muslimom i czarnuchom kutasy jak wprowadzą w Niemczech dżichad! 😁

    Reply
  • 24 września 2017 at 15:16
    Permalink

    I wszystko układa się w misterny plan. Imigranci nzn afryki do bundeswery i do Polski pilnować interesów nowej ojczyzny. Proponuję aby w zamian wysłać WP do Niemiec. Już widzę tytuły w niemieckich gazetach.

    Reply
  • 24 września 2017 at 15:56
    Permalink

    wON SZWABY, WON mAKRELA!

    Reply
  • 26 września 2017 at 12:42
    Permalink

    Ras byli i wystarczy.jeszcze im mało…..

    Reply
  • 3 października 2018 at 11:06
    Permalink

    Szwabskie wojska i sowieckie już były nie raz w Polsce i nic dobrego z tego nie wynikało

    Reply
  • 3 października 2018 at 11:13
    Permalink

    Zdrajca Schetyna po to pojechał do Merkel by opracować plan jak rozkradać Polskę a Merkel to pasuje bo wiedzą gdzie podczas wojny resztę bogactw naszej kultury zakopali. Całe PO pod sąd i rozstrzelać a partie uznać za zdradziecką i zdelegalizować

    Reply
  • 3 października 2018 at 11:31
    Permalink

    Wasze wojska nie będą w Polsce chyba,że nasze polskie u Was!!!Wy jesteście zagrożeniem spokoju i pokoju nie Polska!Pamiętamy straszny dzień 1 września 1939 roku i nie zapomnimy nigdy!Jak rozmawiacie z Ruskimi to tym bardziej jesteście dla nas zagrożeniem!!Rozmowy i traktaty w sprawie Nord Stream 2 to pikuś?Won łapy od Polski!

    Reply
  • 3 października 2018 at 18:41
    Permalink

    Wypad z Polski… Nie będzie tu drugiego Iraku że na terenie Polski Niemcy będą się tłuc z Ruskimi…narazie polska nie potrzebuje tu obcych wojsk…Bo myślę że jakby ktoś zaatakował Polskę i byśmy się zwrócili do Pani o pomoc to pani by dostała wysokiej gorączki i prasie umarła i nie mogła wydać decyzji o wysłaniu swoich wojsk do pomocy Polakom…

    Reply
  • 4 października 2018 at 01:52
    Permalink

    NIEMCY NIGDY NIE BĘDĄ STACJONOWAC W POLSCE.
    BO SIĘ POLACY NA TO NIE ZGODZA.CZY ATA EMPIRYKA.
    Natomiast mogą stacjonowac na Litwie Estonii -tam do Rosji bliżej.

    Reply
  • 28 października 2018 at 15:13
    Permalink

    Nie zgadzam się na żadne obce wojska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply
  • 29 października 2018 at 12:37
    Permalink

    Merkel zgrywa Carycę Katarzynę, a mamusia w polskiej rodzinie gdański szorowała gary.
    Sama pucował buty Breżniewowi czy tylko buty?????? Wielka aktywistka w Stasi.
    Ironia i ta kobita pluje tzw. Władzą III RP

    Reply
  • 29 października 2018 at 22:00
    Permalink

    Czekamy na Fort Tramp !!!
    A nie na Niemieckich Islamistów !!!

    Reply