Uwaga! Nowy właściciel TVN ujawnia co ma zamiar zrobić ze stacją!

Prezes TVN Jim Samples odniósł się do zarzutów, że dziennikarzom stacji brakuje obiektywizmu i nie kryją swoich poglądów politycznych. – W wyrażaniu opinii nie ma nic złego.

Gdyby wszystkie głosy w mediach brzmiały tak samo, świadczyłoby o słabości demokracji – powiedział w rozmowie z miesięcznikiem „Forbes”. I zdradził, na czym teraz skupi się stacja.

TVN od dwóch lat jest w rękach amerykańskiej firmy – początkowo stacja została kupiona przez Scripps Networks, w tym roku przejęła ją  Discovery Communications. Na jej czele stoi Jim Samples. W wywiadzie dla „Forbesa” prezes powiedział, że chce, by stacja TVN była telewizją skupioną na newsach, rozrywce i lifestyle’u. Szczególnie ten ostatni segment chce rozbudować.

– Położyliśmy nacisk na nowe, oryginalne produkcje i kanały tematyczne, takie jak HGTV Home & Garden TV, Food Network i Travel Channel, ponieważ wierzyliśmy, że możemy uczynić TVN liderem na polskim rynku mediów lifestyle’ owych. W rzeczywistości jest to segment, który będzie rósł w najszybszym dla nas tempie. (…) Ale nie chcemy zmieniać rzeczy, które TVN robi dobrze.

Byłoby błędem, gdybyśmy kupili coś, co funkcjonuje bez zarzutu, i zaczęli wprowadzać zmiany lub wycinać z tego poszczególne elementy, które są ważne dla sukcesu – mówi magazynowi prezes TVN.

Dyrektor generalny Scripps Networks odniósł się także do krytycznych opinii o tym, że dziennikarze stacji nie kryją swoich poglądów politycznych, sympatyzują z opozycją i czasem brakuje im obiektywizmu. – Wielokrotnie słyszałem takie opinie. Ale podobne komentarze można usłyszeć pod adresem niektórych z najbardziej szanowanych i znaczących grup mediowych na świecie.

Każde medium na określony profil. W wyrażaniu opinii nie ma nic złego. Gdyby wszystkie głosy w mediach brzmiały tak samo, świadczyłoby o słabości demokracji. Każde medium kieruje swoje treści do ludzi o określonych poglądach politycznych.

I to jest w porządku tak długo, jak długo to, o czym pisze lub mówi, oparte jest na faktach. Nie w porządku jest celowe wprowadzanie w błąd. To coś czego nie robimy i czego nigdy nie będę tolerować – zapewnił Jim Samples.

Prezes zapewnił także, że koncern nie zamierza sprzedać TVN24, ani innej części Grupy TVN.


Jeden komentarz do “Uwaga! Nowy właściciel TVN ujawnia co ma zamiar zrobić ze stacją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ