Uwaga! Nowy właściciel TVN ujawnia co ma zamiar zrobić ze stacją!

Prezes TVN Jim Samples odniósł się do zarzutów, że dziennikarzom stacji brakuje obiektywizmu i nie kryją swoich poglądów politycznych. – W wyrażaniu opinii nie ma nic złego.

Gdyby wszystkie głosy w mediach brzmiały tak samo, świadczyłoby o słabości demokracji – powiedział w rozmowie z miesięcznikiem „Forbes”. I zdradził, na czym teraz skupi się stacja.

TVN od dwóch lat jest w rękach amerykańskiej firmy – początkowo stacja została kupiona przez Scripps Networks, w tym roku przejęła ją  Discovery Communications. Na jej czele stoi Jim Samples. W wywiadzie dla „Forbesa” prezes powiedział, że chce, by stacja TVN była telewizją skupioną na newsach, rozrywce i lifestyle’u. Szczególnie ten ostatni segment chce rozbudować.

– Położyliśmy nacisk na nowe, oryginalne produkcje i kanały tematyczne, takie jak HGTV Home & Garden TV, Food Network i Travel Channel, ponieważ wierzyliśmy, że możemy uczynić TVN liderem na polskim rynku mediów lifestyle’ owych. W rzeczywistości jest to segment, który będzie rósł w najszybszym dla nas tempie. (…) Ale nie chcemy zmieniać rzeczy, które TVN robi dobrze.

Byłoby błędem, gdybyśmy kupili coś, co funkcjonuje bez zarzutu, i zaczęli wprowadzać zmiany lub wycinać z tego poszczególne elementy, które są ważne dla sukcesu – mówi magazynowi prezes TVN.

Dyrektor generalny Scripps Networks odniósł się także do krytycznych opinii o tym, że dziennikarze stacji nie kryją swoich poglądów politycznych, sympatyzują z opozycją i czasem brakuje im obiektywizmu. – Wielokrotnie słyszałem takie opinie. Ale podobne komentarze można usłyszeć pod adresem niektórych z najbardziej szanowanych i znaczących grup mediowych na świecie.

Każde medium na określony profil. W wyrażaniu opinii nie ma nic złego. Gdyby wszystkie głosy w mediach brzmiały tak samo, świadczyłoby o słabości demokracji. Każde medium kieruje swoje treści do ludzi o określonych poglądach politycznych.

I to jest w porządku tak długo, jak długo to, o czym pisze lub mówi, oparte jest na faktach. Nie w porządku jest celowe wprowadzanie w błąd. To coś czego nie robimy i czego nigdy nie będę tolerować – zapewnił Jim Samples.

Prezes zapewnił także, że koncern nie zamierza sprzedać TVN24, ani innej części Grupy TVN.


UDOSTĘPNIEŃ