Brutalnie zgwałcił 11-latkę. Wyrok sądu SZOKUJE!

28-letniemu mężczyźnie postawiony zostanie zarzut jedynie seksualnego napastowania nieletniej. Winne jest wyjątkowo łagodne w tej kwestii francuskie prawo.

Rodzina dziewczynki jest wściekła na sąd. Wraz ze swoim prawnikiem naciskali na to, żeby mężczyźnie postawiono zarzut gwałtu. Ich zdaniem 11-latka była sparaliżowana strachem i tylko dlatego nie opierała się, co sędzia uznał za zgodę na stosunek – podaje lemonde.fr.

Myślała, że jest już za późno, nie ma prawa zaprotestować i to nie zrobi już żadnej różnicy. Poddała się zatem bez jakichkolwiek emocji czy reakcji – mówiła w czasie procesu matka dziewczynki.

Sędzia uzasadnił kwalifikację czynu jedynie jako napastowanie, a nie gwałt. Jego zdaniem nie było żadnej przemocy, zastraszania, przymusu czy zaskoczenia. Dziewczynka po prostu zgodziła się, więc nie ma mowy o gwałcie.

28-latek zgwałcił 11-latkę w swoim mieszkaniu na przedmieściach Paryża.Spotkał ją po drodze i powiedział, że pokaże jej jak się całuje. Dziewczynka przystała na to i poszła razem z nim. Kolejna rozprawa odbędzie się 13 lutego przyszłego roku.

Francuskie prawo jest w kwestii seksu nieletnich wyjątkowo pobłażliwe.Jeśli nie ma żadnej przemocy podczas stosunku między małoletnim i dorosłym, jest na to prawne przyzwolenie. W przypadku kiedy w grę wchodzi jednak jakiś przymus, taki osobnik może trafić na 5 lat do więzienia. Grozi mu też grzywna w wysokości 75 tys. euro (ok. 325 tys. zł).


UDOSTĘPNIEŃ