Cały świat zamarł. Donald Trump wprost! „USA gotowe do WOJNY!”

Napięcie na Półwyspie Koreańskim rośnie z dnia na dzień. W poniedziałek minister spraw zagranicznych Korei Północnej oświadczył, że Trump „wypowiedział wojnę Korei Północnej”.

Teraz prezydent USA ogłosił podczas konferencji prasowej w Białym Domu, że Stany Zjednoczone są „totalnie przygotowane” na zastosowanie opcji militarnej wobec Korei.

Jesteśmy totalnie przygotowani na drugą opcję, która nie jest preferowana (…). Ale jeśli wybierzemy tę opcję, to będzie ona dewastująca – mogę was zapewnić – dewastująca dla Korei Północnej. To się nazywa opcja militarna. Jeśli będziemy musieli, to wybierzemy ją – oznajmił prezydent USA.

We wtorek szef sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford wyjaśnił, że mimo gróźb Kim Dzong-Una, w Korei Północnej nie zaobserwowano zwiększenia gotowości bojowej.

Ponadto powiedział, że „militarny wymiar” działań podejmowanych w związku z prowokacjami Korei Północnej to tylko „wsparcie dla wysiłków dyplomatycznych i ekonomicznych” podejmowanych „pod przewodnictwem sekretarza stanu” Rexa Tillersona.

Gen. Dunford dodał, że Stany Zjednoczone nie pozwolą reżimowi na rozwój programu balistycznego, który będzie stwarzał realne zagrożenie ataku nuklearnego na USA.

Za: rmf24.pl


UDOSTĘPNIEŃ