Poprosili o wsparcie. Po godzinie mieli już 700 tys. złotych! Wystarczyło tylko…

Niektórzy miesiącami zbierają pieniądze na swoje wymarzone dzieło. Studio Steamforged Games zebrało 150 tys. funtów zaledwie w 60 minut – a to dopiero początek zbiórki pieniędzy.

Kickstarter to miejsce, w którym potrafią dziać się cuda. Twócy zamieszczają swoje projekty – filmy, artystyczne instalacje, gadżety, gry komputerowe – a ludzie wpłacają pieniądze. Najczęściej to nie żadne dobroczynne wsparcie, a regularne zamówienia przedpremierowe. Kilka tysięcy osób wpłaci pieniądze za przyszłe dzieło i twórca dostaje sygnał, że będzie miał fundusze, aby je zrealizować.

Wiele projektów odpada w przedbiegach, inne do ostatnich minut akcji walczą o przebicie wyznaczonego progu. A są i takie, którym potrzebna jest dosłownie chwila, aby zostały zrealizowane.

Do tej ostatniej grupy załapała się planszówka „Resident Evil2”. Twórcy poprosili o 150 tys. funtów, aby doszło do produkcji gry. Po godzinie fani wpłacili okrągłą sumę – a do końca zbiórki jeszcze prawie miesiąc!

„Resident Evil” to legenda. Gra-horror o świecie pełnym zombie. Pierwsza część wyszła ponad 20 lat temu. Od tego czasu doczekała się mnóstwa nowych części, a także komiksów, powieści, filmów animowanych i aż 6 pełnometrażowych filmów fabularnych. Słowem – tytuł ten dobrze znają nie tylko gracze.

Nie dziwi więc, że chętnych na grę planszową nie brakowało. Ale żeby to się wszystko zdarzyło tak szybko? Skoro po godzinie Steamforged Games zebrało tak dużą kwotę, do końca zbiórki mogą spokojnie przebić pułap miliona funtów. A do finału jeszcze 26 dni!

 


UDOSTĘPNIEŃ