To już pewne! 500+ dla emerytów. Znamy datę wprowadzenia

Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo szczodry. Wpierw program Rodzina 500+, potem darmowe leki dla seniorów, a teraz przymierza się do jednorazowego dodatku dla emerytów w wysokości 500 zł.

Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, powiedział, że chęć wprowadzenia dodatku wciąż jest po stronie rządu.

Pomysł jednorazowego dodatku dla emerytów w wysokości 500 zł pojawił się już jakiś czas temu, ale do tej pory nie padły żadne konkretny. Minister Henryk Kowalski podczas rozmowy w radiu Tok FM zapytany o ten temat przyznał, że „oczywiście chcielibyśmy, natomiast musimy na to poczekać”.

Minister zaznaczył, że konieczne jest podliczenie kosztów związanych z przywróceniem wcześniejszego wieku emerytalnego. Do tej pory wnioski o wcześniejsze przejście na emeryturę złożyła połowa z 330 tys. uprawnionych osób.

Oczywiście nie wiadomo jeszcze ile z tych osób zamierza faktycznie skorzystać z prawa do wcześniejszej emerytury. Kowalczyk dodał, że trzeba poczekać na zamknięcie kwartału, by oszacować skutki zmian i przyszłe tendencje.

Co więcej, minister podkreślił, że wysokość dodatku będzie zależała od wolnych środków w budżecie. Nie wiadomo więc jeszcze, czy na pewno będzie to 500 zł. Kowalczyk podsumował, że po nowym roku „będziemy mądrzejsi” i podkreślił, że rząd myśli o 2018 r. jako roku, w którym program ma zostać wdrożony. Wszystko zależy od tego ile osób zdecyduje się na skorzystanie z opcji przejścia na wcześniejszą emeryturę. Jeśli będzie to 100 proc. uprawnionych, to z programu 500 plus dla emeryta trzeba będzie zrezygnować.


7 komentarzy do “To już pewne! 500+ dla emerytów. Znamy datę wprowadzenia

 • 29 września 2017 o 16:07
  Permalink

  500 dla seniorow żeby na nich głosowali.

  Odpowiedz
 • 29 września 2017 o 19:21
  Permalink

  1-razowy dodatek nie ma znaczenia. Liczy się regularny przychód.

  Odpowiedz
 • 29 września 2017 o 22:42
  Permalink

  To kupcenie głosami naiwnych skończy się rękoma w majtkach .

  Odpowiedz
 • 1 października 2017 o 06:37
  Permalink

  PiS odbiera złodziejom i oddaje Polakom ……!
  Nowoczesny Janosik….!!!

  Odpowiedz
 • 23 grudnia 2018 o 13:33
  Permalink

  pis wypierdalać od społeczeństwa,dajecie sobie premie za nic,z naszych pieniędzy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ