Opozycja w panice! Epokowa ustawa przeszła dalej. Mamy to!

Nikt się tego nie spodziewał. Ustawa o dostępie do broni palnej budziła dość spore kontrowersje w opinii publicznej. Duża część mediów skazała ją na pewne straty, lecz wszystko uległo radykalnej zmianie.

Sejm głosami PiS i Kukiz’15 skierował do dalszych prac projekt o dostępie do broni palnej. Przeciwko byli posłowie PO i Nowoczesnej. 15 osób wstrzymało się od głosu.

Kilka minut wcześniej Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15 odrzucili wniosek Nowoczesnej o odrzuceniu wyżej wspomnianego projektu w pierwszym czytaniu.

Totalna opozycja jest oburzona takim obrotem spraw. Liczni jej działacze i posłowie od razu rozpoczęli krytykę decyzji rządu i ugrupowania Kukiz’15.

– Chcecie zrobić z Polski Dziki Zachód, chcecie, żeby Polak strzelał do Polaka. Każdy, kto zagłosuje za tą ustawą, sprowadzi ogromne zagrożenie nie tylko na zwykłych obywateli, ale również na was – grzmiał z mównicy poseł Nowoczesnej Paweł Kobyliński.

– Każdy odpowiedzialny polityk i każdy rodzic, zagłosuje za odrzuceniem tej ustawy. Polacy nie chcą broni – stwierdził Sławomir Nitras z PO.

– Ta ustawa niczego nie liberalizuje, ta ustawa wprowadza porządek i likwiduje uznaniowość, z którą dzisiaj mamy do czynienia. Stwórzmy dobrą, nowoczesną, europejską ustawę, która pozwoli Polakom, w kwestii do broni, znaleźć się na poziomie średniej europejskiej – tłumaczył przedstawiciel wnioskodawców Bartosz Józwiak, poseł Kukiz’15.

Źródło: polskieradio.pl


UDOSTĘPNIEŃ