Tego nikt się nie spodziewał! Polacy przecierają oczy ze zdumienia!

Grzegorz Schetyna lider PO coraz częściej zaskakuje. Zapytany przez dziennikarzy w Sejmie jak duża będzie rekonstrukcja rządu w listopadzie skomentował, że „rząd nie funkcjonuje tak jak trzeba”.

Wypowiedział się również na temat premier Beaty Szydło i jest zdania, że jej pozycja jest bardzo słaba.

„Nie może być tak, że rząd jest prowadzony z tylnego siedzenia” – oświadczył szef PO mając na myśli potrzebę gruntownych zmian w polskim rządzie.

Zdaniem polityka Jarosław Kaczyński, o wiele rzadziej wtrąca się w decyzje prezydenta Dudy. Premier Szydło również nie dogaduje się z prezesem PiS.

„Mówiliśmy o tym od początku – lider partii, prezes partii powinien być premierem i tego oczekuję. Jeżeli ma być rekonstrukcja jakakolwiek, to ma być pełna odpowiedzialność tych, którzy podejmują decyzje. To prezes Kaczyński powinien zostać szefem tego rządu” – przyznał Grzegorz Schetyna.

„Rzeczpospolita” napisała, że Jarosław Kaczyński chce, aby wybory samorządowe odbyły się z niewielką zmianą jeśli chodzi o datę. Będzie to różnica tygodnia wcześniej bądź później. Będzie wiązało się to z koniecznością nowelizacji kodeksu wyborczego.

Zdaniem szefa PO każde święto jest bardzo złym czasem na to, aby odbywały się wybory:

„Ja uważam, że PiS będzie chciał zorganizować wybory tydzień po 11 listopada, czyli 18 listopada, że taka będzie propozycja PiS” – skomentował.

źródło: fakty.interia.pl


UDOSTĘPNIEŃ