Będzie dym! Piekielnie ostry transparent na stadionie w Poznaniu!

Bunt stadionów postępuje. Kibice piłkarscy to niemal w stu procentach sympatycy ruchów i ugrupowań prawicowych, natomiast te skrajnie lewicowe i neoliberalne uważają za najbardziej szkodliwe nie tylko dla kraju, ale też całej kultury Europy i wiary katolickiej.

Początkiem sierpnia było bardzo głośno – i w Polsce, i na świecie – o kontrowersyjnej dla wielu oprawie, którą przed meczem eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana zaprezentowali kibice Legii Warszawa. Przedstawiała ona skrótowy opis niemieckich zbrodni popełnionych na Polakach w czasie II wojny światowej. Natomiast w maju 2016 r. również kibice stołecznego klubu zaprezentowali transparent o treści:

„KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

Teraz fani piłkarscy znów dają o sobie znać. Kibice poznańskiego Lecha przed niedzielnym meczem z Legią wywiesili transparent rozpościerający się na znacznej długości trybuny, którego treść była ostrym i bezpośrednim atakiem na prezydenta Poznania z Platformy Obywatelskiej – Jacka Jaśkowiaka.

„Stadion Lecha i kibole – ostatni bastion wolności w umęczonym lewacką paranoją Poznaniu” – napisali fani „Kolejorza”. Stadion był wypełniony po brzegi – blisko 38 tysięcy osób nagrodziło inicjatywę klubu kibica gromkimi oklaskami.

Konflikt między prezydentem Poznania a kibicami Lecha trwa od około dwóch lat. Jaśkowiak niejednokrotnie zarzucał kibicom drużyny „ksenofobię i rasizm”. Stwierdził tak ponieważ podczas jednego z meczów na stadionie Lecha, pojawiły się okrzyki o treści antyislamskiej, a to nie mogło spotkać się z aprobatą prezydenta z PO. Podczas jednej z debat stwierdził że jego zdaniem źródłem rasistowskich aktów agresji na ulicach Poznania jest właśnie stadion.

Kibicom Kolejorza nie podoba się za to fakt, że prezydent nie pojawił się na obchodach Powstania Wielkopolskiego. Regularnie za to uczestniczy w demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji, manifestacjach popierających uchodźców czy… Marszach Równości.


UDOSTĘPNIEŃ