HORROR w szpitalu! 8 niemowląt zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach. Personel powiedział coś przerażającego…

Czy to może być przypadek? Tak twierdza władze szpitala, w którym w ciągu zaledwie jednej doby zmarło 8 niemowląt mających maksymalnie 2 miesiące życia.

Do tajemniczych zgonów dzieci doszło w mieście Barpeta w stanie Asam na północnym wschodzie Indii.

Mieszkańcy miejscowości nie mają złudzeń. Twierdza zgodnie, że śmierć niemowląt nastąpiła w wyniku słabej opieki i niedorozwiniętej struktury medycznej w placówce.

Przedstawiciele miejscowej służby zdrowia sadzą jednak inaczej. Bronią się mówiąc, że to nic innego jak zbieg okoliczności.

Twierdzą, że dzieci zmarły w wyniku powikłań medycznych, podkreślają przy tym że każde z dzieci otrzymało odpowiednia opiekę ze strony personelu szpitala.

Słowa te potwierdza minister zdrowia Asam Himanta Biswa Sarma powiedział agencji prasowej PTI :

” Dzieci zmarły ze względu na poważne powikłania medyczne, a nie z powodu zaniedbań ze strony człowieka”.

– Rozmawiałem z lekarzami i kategorycznie podkreślili, że niemowląt nie dało się uratować, pomimo najlepszej opieki z ich strony – powiedział minister.

„Troskliwy” personel nie poinformował jednak w wyniku jakich powikłań życie straciło aż 8 małych pacjentów. Nie poinformowano, co dokładnie spowodowało śmierć niemowląt.

Stan Asam jest drugim pod względem śmiertelności niemowląt stanem w Indiach. Przed miesiącem bez mała 200 dzieci zmarło w dwóch szpitalach w stanie Uttar Pradeś na północy Indii.

Zobacz również wstrząsający artykuł:

RMF/PAP


UDOSTĘPNIEŃ