Przerażający film! Wózek stoczył się pod pędzący pociąg! [WIDEO]

To wideo z jednego z dworców kolejowych w Anglii mrozi krew w żyłach. Matka czekająca z wózkiem na peronie odwraca się. Wtedy spacerówka stacza się do krawędzi platformy i wpada prosto pod pędzący pociąg. Wystarczyła chwila nieuwagi. Brytyjskie służby bezpieczeństwa kolei opublikowały nagranie, by ostrzec wszystkich rodziców.

To przerażające nagranie pochodzi z dworca kolejowego w Nuneaton w Wielkiej Brytanii. Widać na nim kobietę stojącą na peronie z wózkiem. Gdy nadjeżdża pociąg towarowy, kobieta na chwilę odwraca się, spuszczając spacerówkę z oczu. Wtedy dzieje się to, co jest spełnieniem najgorszych koszmarów każdego rodzica – wózek, popchnięty przez wiatr, stacza się do krawędzi peronu, a następnie wpada pod rozpędzony pociąg. Chwilę potem zostaje rozerwany na strzępy.

Tym razem na szczęście dziecko znajdowało się nie w wózku, a w bezpiecznych ramionach matki. Wideo uświadamia jednak, jak niewiele potrzeba, by doszło do prawdziwej tragedii. Służby bezpieczeństwa kolei w Anglii opublikowały nagranie w internecie, by uświadomić wszystkich rodziców jak ważne jest, by nie spuszczali wózków z oczu.

– Najlepszym sposobem na bezpieczeństwo dla was, waszych dzieci i rzeczy jest trzymanie wózków cały czas przy sobie. Pamiętajcie, by zawsze zablokować koła, tak by wózek nie mógł się sam toczyć. Wiemy, jak ciężko jest mieć wszystko pod kontrolą, opiekując się dzieckiem. Ale to nagranie pokazuje, jak ważne jest, by pilnować swoich wózków – mówi Paul Leach z Rail Safety and Standards Board.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu w Austrii doszło do właśnie takiej tragedii. Roczna dziewczynka stoczyła się w wózku pod przejeżdżający pociąg, gdy jej mama kupowała bilety w kasie. Prawdopodobnie nie zablokowała kół. Dziecko zginęło.

Kliknij w obrazek aby wyświetlić film


UDOSTĘPNIEŃ