Skazał psa na OKRUTNĄ śmierć! Internauci nie odpuszczą! Potrzebna WASZA POMOC!

Nie ma właściwych słów, by opisać bestialstwo, jakie spotkało tego psa. Jego właściciel przywiązał go grubym łańcuchem na polu kukurydzy pod Grabianowem (woj. wielkopolskie), prawdopodobnie licząc na rychłą śmierć czworonoga podczas koszenia pola. Cel prawie udało mu się osiągnąć. Pies trafił w ciężkim stanie do weterynarza. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju poszukuje właściciela psa.

Ten niewielki kundelek z pewnością nie zasłużył na okropny los, jaki zgotował mu człowiek. Ktoś przywiązał psa grubym łańcuchem do plonów kukurydzy na polu pod Śremem. W weekend było ono wykaszane. Mało brakowało, a zwierzę zginęłoby przygniecione przez olbrzymi kombajn. Na szczęście jego kierowca w porę zorientował się, co się stało. Psiak przeżył, ale jest w ciężkim stanie.

– I jak myślisz, czy masz prawo nazywać się człowiekiem? Ponoć wszyscy jesteśmy zwierzętami, ale Ty chyba nawet na to miano nie masz prawa. Zwierzęta przecież nie przyczepiają swoich przyjaciół do kukurydzy, skazując ich na pewno śmierć. No właśnie a Ty? Pozostawiłeś biedaka na środku pola kukurydzy, na grubym łańcuchu, żeby nie mógł go zerwać, żeby nie mógł się zsunąć – piszą na Facebooku oburzeni pracownicy Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju, pod opiekę której trafił pies.

Zwierzak otrzymał imię Popcorn. Jest w złym stanie, obecnie przebywa w klinice weterynaryjnej. Cały czas jest diagnozowany, jednak możliwe, że ma uszkodzone narządy wewnętrzne i rdzeń kręgowy.

– Jeżeli jest ktoś, kto poznaje psiaka, kto wie, do kogo mógł należeć, prosimy o informację. Pies został znaleziony na polu kukurydzy koło Grabianowa za parkiem. Musimy zacząć walczyć o sprawiedliwość. Jeśli tacy ludzie będą czuli się bezkarni, to nigdy się nie skończy – apelują pracownicy fundacji.

Internauci poruszeni losem Popcorna od razu zaangażowali się w poszukiwania jego „właściciela”. Zapewniają, że nie spoczną, dopóki nie zostanie on odnaleziony i postawiony przed sądem. Post opublikowany zaledwie dobę temu został udostępniony już ponad 6,5 tys. razy.

Jeśli wiesz, kto mógł skrzywdzić psa w tak okrutny sposób, skontaktuj się z pracownikami schroniska w Gaju.


UDOSTĘPNIEŃ