Dramat reprezentanta Polski! Musi dorabiać jako… [WIDEO]

Polska reprezentacja w piłce nożnej w swojej historii miała kilka epizodów z zagranicznymi piłkarzami. Jednym z nich jest Roger Guerreiro, który grał w kadrze narodowej w latach 2008-2011. Piłkarz Brazylijskiego pochodzenia dziś nie ma nic wspólnego z piłką nożną.

35 letni dziś Guerreiro w latach 2006-2009 reprezentował barwy warszawskiej Legii, gdzie jako pomocnik rozegrał 101 spotkań oraz strzelił 19 bramek. Piłkarz otrzymał polskie obywatelstwo i mógł oficjalnie reprezentować biało-czerwonych. W finałach Euro 2008 w meczu Polska-Austria strzelił dla Polski pierwszego gola.

Po skończonym kontrakcie w Polsce Guerreiro trafił do greckiej ligi po czym wrócił do Brazylii gdzie co chwilę zmieniał kluby. Dziś z piłką nie ma już za wiele wspólnego.

Jak pisze „Przegląd Sportowy” drużyny w których grał miały problemy z wypłacalnością, więc ostatecznie nie gra już regularnie.

Mało brakowało, a kilka miesięcy temu trafiłbym do Pogoni Siedlce, ale nic z tego nie wyszło, choć chciałbym spróbować. Dziś dorabiam jako kierowca Ubera. Nie jest to moja praca. Robię to od jednak od czasu do czasu, gdy nie mam innych zajęć. Kiedy dzieci są w szkole, a ja mam czas, to włączam aplikację i jeżdżę” – powiedział Guerreiro.

Jako taksówkarz pracuje dwa razy w tygodniu. Gdy tylko ma wolną chwilę. Nie widzi w tym dziwnego, że w ten sposób zarabia pieniądze.

Roger Guereirro przyznaje, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa na temat piłki nożnej planuje bowiem otworzyć szkółkę piłkarską dla dzieci.


UDOSTĘPNIEŃ