Katolicy wstrzymali oddech! Watykan zajął stanowisko ws. ISLAMU!

Katolicy, szczególnie polscy, w ostatnim czasie krytykowali stolicę apostolską za niezrozumiałą bierność w obliczu postępującej islamizacji Europy. Szczególnie słowa papieża Franciszka szokowały wiernych.

Wielu nie mogło zrozumieć, o co chodzi przedstawicielom Watykanu, gdy ciągle apelowali o tolerancję i wyrozumiałość wobec przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu, jednocześnie bezkrytycznie podchodząc do islamu ogółem.

Kolejne ataki terrorystyczne w Europie tylko wzmagały apele papieża Franciszka o pojednanie z wyznawcami islamu i niekojarzenie zamachowców z uchodźcami.

Jednakże teraz – jak widać – nawet watykańscy dyplomaci starają się prostować narrację głowy Kościoła. Arcybiskup Bernardito Auza, który jest stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku, zaapelował o wypieranie zbrodniczej ideologii islamu.

– Nie wystarczy tylko pokonać Państwo Islamskie, trzeba jeszcze wykorzenić zasianą przez nie barbarzyńską i wrogą ludzkości ideologię – zauważył abp Auza. Dyplomata papieski podkreślił, że na zbrodnie popełnione przez islamistów wspólnota międzynarodowa powinna odpowiedzieć z niezłomną stanowczością. – Musimy być twardzi jak kamień – dodał.

To jedna z niewielu tak ostrych wypowiedzi przedstawiciela Watykanu w ostatnim czasie. Europejscy katolicy mogą odetchnąć z ulgą, bo już zaczęły pojawiać się teorie, jakoby najwyższe władze Kościoła Katolickiego miały brać udział w szeroko zakrojonej akcji islamizacji Starego Kontynentu.

Obecny papież proimigranckimi, pełnymi poprawności politycznej wypowiedziami, zaskarbił sobie sympatię światowych neoliberałów. To pierwszy od niepamiętnych czasów papież, od którego tak pokaźny procent wiernych zaczął się dystansować.


UDOSTĘPNIEŃ