Putin kieruje wojsko na nasze granice! Rosja wyceluje TYM prosto w Polskę

Władimir Putin mocno odpowiada na bazy NATO w naszym kraju i pręży muskuły tuż przy granicy z Polską. Potencjał militarny Federacji Rosyjskiej robi wrażenie, a rakiety, które już wkrótce zostaną wycelowane w Polskę, mają zasięg 400 kilometrów.

W przyszłym roku do bazy w Czerniachowsku w obwodzie kaliningradzkim mają trafić na stałe zestawy 9K720 Iskander-M. Ich zasięg to około 400 km.

– Amerykańska baza w Redzikowie stanowi zagrożenie dla Rosji – komentuje dla „Rzeczpospolitej” płk Igor Korotczenko, szef moskiewskiego czasopisma „Nacjonalna Obrona”.

Rozmieszczenie iskanderów przy granicy z Polską to jednoznaczna odpowiedź Rosji na obecność systemów amerykańskiej obrony przeciwrakietowej w Polsce – nie ma wąpliwości gen. rez. Jarosław Stróżyk, były zastępca szefa Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO.

Już w przyszłym roku amerykańska baza w Redzikowie na Pomorzu ma osiągnąć pełną gotowość bojową. Znajdą się w niej elementy systemu radarowego śledzenia pocisków oraz 3 silosy, w których przechowywane będą gotowe do błyskawicznego odpalenia rakiery SM-3 Blocka IIA.

Baza nadzorowana przez USA ma chronić Stany Zjednoczone i sojuszników w NATO przed pociskami balistycznymi, głównie z Iranu.

Amerykańską bazę w Redzikowie dzielić będzie od rosyjskich iskanderów około 300 km. Zasięg rakiet wynosi około 400 km.


UDOSTĘPNIEŃ