Putin kieruje wojsko na nasze granice! Rosja wyceluje TYM prosto w Polskę

Władimir Putin mocno odpowiada na bazy NATO w naszym kraju i pręży muskuły tuż przy granicy z Polską. Potencjał militarny Federacji Rosyjskiej robi wrażenie, a rakiety, które już wkrótce zostaną wycelowane w Polskę, mają zasięg 400 kilometrów.

W przyszłym roku do bazy w Czerniachowsku w obwodzie kaliningradzkim mają trafić na stałe zestawy 9K720 Iskander-M. Ich zasięg to około 400 km.

– Amerykańska baza w Redzikowie stanowi zagrożenie dla Rosji – komentuje dla „Rzeczpospolitej” płk Igor Korotczenko, szef moskiewskiego czasopisma „Nacjonalna Obrona”.

Rozmieszczenie iskanderów przy granicy z Polską to jednoznaczna odpowiedź Rosji na obecność systemów amerykańskiej obrony przeciwrakietowej w Polsce – nie ma wąpliwości gen. rez. Jarosław Stróżyk, były zastępca szefa Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO.

Już w przyszłym roku amerykańska baza w Redzikowie na Pomorzu ma osiągnąć pełną gotowość bojową. Znajdą się w niej elementy systemu radarowego śledzenia pocisków oraz 3 silosy, w których przechowywane będą gotowe do błyskawicznego odpalenia rakiery SM-3 Blocka IIA.

Baza nadzorowana przez USA ma chronić Stany Zjednoczone i sojuszników w NATO przed pociskami balistycznymi, głównie z Iranu.

Amerykańską bazę w Redzikowie dzielić będzie od rosyjskich iskanderów około 300 km. Zasięg rakiet wynosi około 400 km.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UDOSTĘPNIEŃ