Tym razem Duda ostro przegiął! Stanął po stronie OUN UPA! Ujawniono skandaliczne kulisy konfliktu!

Kolejna odsłona konfliktu na linii Pałac Prezydencki – ministerstwo obrony. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że prezydent Andrzej Duda nie był zainteresowany, by wspólnie z Antonim Macierewiczem, odsłonić jutro dwie tablice upamiętniających walkę polskiego podziemia i samoobrony z ukraińskimi bandami OUN i UPA.

W ministerstwie obrony, po nieudanych próbach ustalenia terminu i szczegółów z kancelarią prezydenta, zdecydowano, że tablice odsłoni w dziś sam Antoni Macierewicz. Wcześniej ministerstwo chciało, by do wspólnego wystąpienia pod Grobem Nieznanego Żołnierza doszło 11 listopada.

Portal wPolityce informuje również, że „negocjacje”, które miały na celu wspólne odsłonięcie tablic, prowadzono telefonicznie, a ze strony kancelarii prezydenta do MON nie wpłynęła pisemna odpowiedź na propozycję, w której ważnym punktem była właśnie kwestia tablic i ich wspólnego odsłonięcia.

– Mam wrażenie, że ludziom prezydenta zależało na tym, by prezydent Duda nie występował publicznie z ministrem Macierewiczem w większym zakresie niż było to konieczne. Ciekawe, że nie odniesiono się do naszej propozycji na piśmie. – mówi proszący o zachowanie anonimowości urzędnik w ministerstwie obrony.

Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika też, że negocjacje w sprawie odsłonięcia tablic prowadził jeden z wiceministrów obrony oraz Wojciech Kolarski z pałacu prezydenckiego. Sprawa ostatecznie rozstrzygnęła się w czwartek wieczorem, gdy w MON zadecydowano, że tablice odsłoni dziś, a nie jak planowano jutro, Antonii Macierewicz, bez udziału prezydenta. Ta decyzja podyktowana była brakiem odpowiedzi z pałacu na propozycję o wspólnej uroczystości. Odpowiedź pałacu na plan jutrzejszych uroczystości okazała się ostatecznie pozytywna, ale dopiero wtedy, gdy wykreślono z niego wspólną uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

W odpowiedzi na zapytanie dziennikarzy, rzecznik prezydenta oznajmił, że nic nie wie o sytuacji.

MON nie chciał komentować całej sytuacji.


UDOSTĘPNIEŃ