Polscy fani skoków w euforii! Małysz tłumaczy jak doszło do tej decyzji

– Stoczyliśmy o to ciężką walkę – mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Adam Małysz na temat organizacji przez Wisłę inauguracyjnego konkursu nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Grzegorz Wojnarowski z WP SportoweFakty rozmawiał z Adamem Małyszem.

Padały pytania o formę skoczków i przewidywania naszego byłego mistrza względem sezonu zimowego, po dość udanym sezonie letnim. Najważniejsze słowa padły z ust Adama Małysza kiedy opowiadał o tym jak udało się „wygrać” powierzenie „Wiśle” inauguracji PŚ.

„Byłaby to niespodzianka, gdybyśmy o to nie walczyli. Ale my walczyliśmy. Stoczyliśmy o to ciężką walkę i udało się nam przekonać FIS. Pierwotnie zawody w Wiśle planowano w styczniu, wtedy byłby tylko jeden konkurs, i to w środku tygodnia. W tym momencie mamy inaugurację i dwa konkursy. Jest z tym związane pewne ryzyko, jak to ze skokami w listopadzie, ale wydaje mi się, że śniegu mamy dość, są nowe lodowe tory. Obiekt zaczyna wyglądać już „zimowo”. Pozostaje tylko modlić się o dobrą pogodę i żeby wszystko się udało. Jeśli tak będzie, mamy szansę dostać pierwsze zawody sezonu również w przyszłym roku.” – odpowiedział Adam Małysz.

Dalej nasz mistrz opowiadał jak wyglądała walka o …CZYTAJ WIĘCEJ!

 


UDOSTĘPNIEŃ