Szokujące, NOWE fakty ws. Amber Gold! Trop prowadzi do…

Śledczy badają, czy spółki OLT miały być kupione m.in. przez Turkish Airlines – czytamy w środowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.

Łódzka prokuratura natrafiła na nieznany dotychczas ślad związany z lotniczymi inwestycjami spółki Amber Gold. Wynika z niego, że spółki z grupy OLT miały być kupione przez zagraniczne firmy zajmujące się przewozami lotniczymi – Turkish Airlines oraz Air Berlin – podaje gazeta.

„Żeby zbadać ten wątek skierowaliśmy wnioski o pomoc prawną do Turcji oraz Niemiec” – przyznaje „Rzeczpospolitej” prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Jak mówi „Rzeczpospolitej” jeden ze śledczych, wymaga sprawdzenia następująca hipoteza: spółki z grupy OLT miały być sprzedane za symboliczną złotówkę niemieckim oraz tureckim liniom lotniczym świadczącym przewozy.

„Ponieważ takie informacje pojawiają się w aktach śledztwa, chcemy ustalić, czy tego rodzaju zamiary w ogóle istniały” – mówi cytowany przez gazetę Bukowiecki. „We wnioskach o pomoc prawną do Niemiec i Turcji pytamy więc między innymi o to, czy… CZYTAJ WIĘCEJ!>>


UDOSTĘPNIEŃ